Snooker online i offline - Gry

Snooker, jak prawie każdy sport, doczekał się swoich komputerowych wcieleń. Tak zwany snooker online umożliwia grę w snookera z innymi użytkownikami internetu poprzez strony internetowe. Snooker online jest najczęściej rozrywką darmową.

Snooker - Fly or die

Pod adresem http://www.flyordie.pl/gry/snooker.html możemy zagrać w jedną z najtrudniejszych gier snookerowych dostępnych online. Mimo dość prostej i skąpej grafiki wiele osób ceni ją za trudność i realizm.

Snooker na wp.pl

W inną wersję snookera online można zagrać pod adresem http://gryonline.wp.pl/gry.online-snooker.html. Gra na WP nie jest tak realistyczna jak na flyordie.pl. Gramy tam na stole o wymiarach stołu bilardowego a nie snookerowego. Fizyka gry również nie zachwyca.

Pomimo tych wad gra daje jednak dużą frajdę graczowi i jest bardzo wciągająca. Wbijanie bil jest tu dużo prostsze niż na flyordie.pl, ale sporo trudniejsze niż w World Snooker Championship 2004. Taki poziom trudności sprawia, iż po wbiciu bili, a zwłaszcza wysokiego brejka, odczuwa się dużą satysfakcję. No i to co najważniejsze. Na wp.pl jest z kim grać, ponieważ gra tam naprawdę mnóstwo osób.

World Championship Snooker 2004

Grę w wirtualnego snookera umożliwiają także tradycyjne gry z opcją multiplayer takie jak na przykład "World Championship Snooker 2004". W odróżnieniu od snookera online, dostępnego poprzez strony internetowe, tradycyjne gry umożliwiają także grę przeciwko komputerowi, gdy chcemy samemu poprawiać swoje umiejętności.

W "World Championship Snooker 2004" można spróbować swych sił podczas trybu kariery, sparingu z dowolnie wybranym przeciwnikiem, trickshotów oraz nauki z trenerem i gier poolbilardowych. Czymś czego nie było w wersji gry z 2003 roku są klasyczne mecze snookerowe. W tym trybie możemy wcielić się w postać m.in. Joe Davisa, Dennisa Taylora, Kena Doherty’ego, Johna Higginsa oraz Ronnie’go O’Sullivana i wygrać nimi mecz finałowy mistrzostw świata w snookerze.

Inne gry

Inne gry w które warto spróbować swoich sił na wirtualnym stole snookerowym to na przykład Quick Snooker (http://www.quicksnooker.com), Cue Club czy 8 Ball Club.