Mistrzostwa Świata coraz bliżej. Czas na kwalifikacje

(2011-03-03 23:30:12)
Mistrzostwa Świata coraz bliżej. Czas na kwalifikacje

W czwartek, 3 marca, kiedy trwały jeszcze w najlepsze rozgrywki Championship League Snooker, rozpoczęły się już w Sheffield kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Potrwają aż do 13 marca, a udział w nich weźmie 93 snookerzystów (w tym jedyna kobieta – Reanne Evans). Tylko 16 z nich dostąpi zaszczytu zagrania w Crucible w fazie telewizyjnej.

Pierwsza faza kwalifikacji składała się z dwóch etapów: w pierwszym rozegrano 7 spotkań, w drugim – 4. Mecze te odbywały się wg formuły „best of 9”, czyli do pięciu wygranych frejmów. Kolejne mecze kwalifikacyjne rozgrywane będą do dziesięciu wygranych frejmów.

W fazie początkowej znalazł się notujący od kilku lat spadek formy David Gray. Jego pierwszy mecz z imiennikiem, Davidem Singhem, miał dramatyczny przebieg, jednak we frejmie decydującym Grayowi udało się przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drugi mecz, rozegrany wieczorem, miał już inny przebieg i został pewne wygrany przez Graya 5-0. David dwukrotnie przekraczał 100 punktów w brejku (raz w każdym spotkaniu).

Wyniki pierwszej fazy kwalifikacji:
A. Sam Baird 5-1 Colin Mitchell
B. Tony Brown 2-5 Ali Bassiri
C. David Singh 4-5 David Gray
D. Ian Stark 5-2 Paul Canvey
E. Philip Minchin 0-5 Stephen Rowlings
F. Tony Knowles 4-5 Del Smith
G. Les Dodd 4-5 Stephen Ormerod
H. Neil Selman 3-5 Sam Baird
I. Ali Bassiri 0-5 David Gray
J. Ian Stark 0-5 Stephen Rowlings
K. Del Smith 5-0 Stephen Ormerod

W piątek, 4 marca, kolejne mecze. Będą one – z powodu większej ilości frejmów – rozgrywane w dwóch sesjach. Na naszej stronie można obserwować livescoring z całości kwalifikacji.

Na zdjęciu: David Gray.

autor: Wanda

Dodaj komentarz Komentarze (0)