Mistrzostwa Świata – kwalifikacje. Zwycięski marsz Jamesa Wattany i Sama Bairda

(2011-03-08 00:32:23)
Mistrzostwa Świata – kwalifikacje. Zwycięski marsz Jamesa Wattany i Sama Bairda

Kwalifikacje wkroczyły w następną fazę. Przy stołach pojawiło się paru kolejnych snookerzystów o znanych powszechnie nazwiskach. Wprawdzie czasy świetności niektórzy z nich mają już za sobą, ale zawsze można liczyć na to, że w którymś meczu błysną formą. Jak na razie udało się to ponownie Jamesowi Wattanie, który w bardzo pewnym stylu zakończył marzenia Andy’ego Hicksa o awansie do kolejnej rundy.

Joe Jogia wysoko pokonał Joe Delaneya, natomiast Ian McCulloch odnotował kolejne – po kwalifikacjach China Open – niepowodzenie, przegrywając mecz z Jamesem McBainem. Ciężki pojedynek stoczył Joe Swail z dziewiętnastoletnim Kyrenem Wilsonem. Nie wystarczyło doświadczenie stawiającego zacięty opór Irlandczyka – młody Anglik zapisał ten mecz na swoje konto. Rozstrzygnięcie ostatniego frejmu – po skutecznym, dzięki stawianym snookerom, odrabianiu strat przez Swaila – zapadło na bili czarnej. Dwudziestodwuletni Sam Baird, który w tym sezonie nie posiada statusu profesjonalisty, tym razem również trafił na niełatwego przeciwnika (w poprzednim meczu rozegrał wyrównane spotkanie z Tajem Thanawatem Thirapongpaiboonem) – Alfie Burdena, ale odniósł kolejne zwycięstwo.

Najdłuższym meczem wieczoru był pojedynek Liu Songa z Adrianem Gunnellem. Spotkali się niedawno, bo w kwalifikacjach China Open, gdzie Chińczyk gładko ograł Gunnella 5-0. Tym razem także parofrejmowe prowadzenie w wieczornej sesji wskazywało na to, że będzie to kolejne jego nietrudne zwycięstwo. Anglik jednak pozbierał się w porę i frejm po frejmie mozolnie gonił przeciwnika, doprowadzając do remisu 9-9. W decydującym frejmie, po faulu Gunnella, zaczął punktować Chińczyk, jednak po wbiciu 39 punktów w brejku oddał stół Anglikowi. Po serii odstawnych, snookerów, wbitych pojedynczych punktów – w końcu tę trwającą ponad 40 minut partię, a zarazem mecz, wygrał Liu Song.

W poniedziałek rozegrane zostały także pierwsze sesje 4 spotkań, które zostaną dokończone we wtorek. Najwyraźniej rysuje się przewaga Michaela White'a, który wygrał 7 z 9 rozegranych frejmów.

Wyniki meczów rozegranych w poniedziałek:
21. Joe Swail 6-10 Kyren Wilson (w 1. sesji 4-5)
22. Adrian Gunnell 9-10 Liu Song (w 1. sesji 5-4)
23. Andy Hicks 2-10 James Wattana (w 1. sesji 1-8)
24. Alfie Burden 7-10 Sam Baird (w 1. sesji 2-7)
25. Ian McCulloch 5-10 James McBain (w 1. sesji 3-6)
26. Joe Jogia 10-4 Joe Delaney (w 1. sesji 7-2)

Wyniki 1. sesji meczów, które dokończone zostaną we wtorek:
31. Matthew Couch 2-7 Michael White
32. Jack Lisowski 4-5 Kuldesh Johal
33. Jamie Jones 3-6 Simon Bedford
34. Stuart Pettman 6-3 Ben Woollaston

Livescoring można śledzić w zakładce na naszej stronie; tamże wyniki pojedynków rozgrywanych danego dnia oraz wbite dotychczas brejki stupunktowe.

Na fotografii: Sam Baird.

autor: Wanda

Dodaj komentarz Komentarze (0)