Mark Selby

Mark Selby

Data urodzenia: 19 czerwca 1983
Kraj: Anglia
Przydomki: The Jester from Leicester, Mark the Shark
Zawodowiec w latach: 1999 -
Najwyższy break turniejowy: 147
Ilość wygranych turniejów rankingowych: 4

Zwycięstwa w turniejach rankingowych

Welsh Open: 2008
Shanghai Masters: 2011
UK Championship: 2012
Mistrzostwa Świata: 2014

Zwycięstwa w innych ważnych turniejach

The Masters: 2008, 2010, 2013

Biografia

Mark Selby urodził się 19 czerwca 1983 roku w Anglii, w bardzo znanym w całej Wielkiej Brytanii mieście, Leicester, nie mylić z angielską rasą owiec! Ma zaledwie 24 lata, lecz za sobą rozwód i dziecko. Jest w związku z nową dziewczyną, która jest dużo starsza od niego. Jako dziecko nie zaznał rodzinnego ciepła, jego rodzice się rozwiedli - matka opuściła ojca, a tym samym Marka i jego brata. Ojciec zmarł, gdy ten był jeszcze dzieckiem, dlatego można wnioskować, że to było powodem jego nieudanego życia prywatnego. Selby trenuje u boku Mukesha Parmara w klubie 147 w rodzinnym Leicester. Jak sam kiedyś stwierdził, odkąd został juniorem chciał zostać mistrzem świata. Snooker traktuje całkiem poważnie, jako odskocznię, oderwanie się od szarej rzeczywistości, dzięki niemu może przemóc tęsknotę za ojcem, chociaż nie do końca, bo to on nauczył go miłości do snookera, to on pokazał mu pierwszy mecz, co stało się jego pasją. Po śmierci ojca, w październiku 1999 roku, nie załamał się i kontynuował swoje hobby, wiedząc, że ojciec byłby z niego dumny! Tak zaczęła się kariera Marka...

Kariera

Mark został zauważony po raz pierwszy, kiedy w 1998 roku zdobył tytuł Mistrza Anglii do lat 15 (English Under-15) pokonując w finale Kurta Maflina 4-3. Profesjonalnym snookerzystą został w 1999 roku, kiedy to 3-krotnie osiągał fazę „last 64”. Równie dobra postawa w pozostałych sześciu turniejach (łącznie wziął udział w dziewięciu) spowodowała, iż w końcem sezonu 1999/2000 uplasował się na 122 miejscu w Main Tourze.Do czasu finału Mistrzostw Świata największym sukcesem Selby'ego było II miejsce w turnieju Regal Scottish z 2003 roku. Wszak największym osiągnięciem w jego krótkiej karierze jest zdobycie tytułu wicemistrza świata! Dopiero w 2007 roku można było zobaczyć jak rośne w siłę i pnie się po drabinie na wyżyny, mało brakowało a zdobyłby mistrzostwo, lecz w tej rywalizacji lepszy okazał się doświadczony John Higgins. Lecz pomimo przegranego finału, zyskał tyle punktów, że uplasował się na 11 miejscu (awansował z 28 pozycji!) w rankingu oficjalnym (w kroczącym - 7), dzięki czemu znalazł się w gronie 16-stki najlepszych snookerzystów świata. Do sezonu 06/07 łączna suma jaką zarobił podczas turniejów wynosi ponad 377 tysięcy funtów!

Sezon 1999/2000:

Sezon ten pokazał przyzwoitą postawę i zwyżkę formy Marka, czego efektem było m.in. zakwalifikowanie się do ostatniej 48 China Open i ukończenie całego sezonu na 95 pozycji.

Sezon 2001/2002:

Kolejny sezon rozpoczął się dla Marka równie pomyślnie. Po raz pierwszy udało mu się dotrzeć do fazy telewizyjnej, a turniejem w którym to osiągnął był China Open. Otrzymał od organizatorów dziką kartę i pokonał Ding Junhuia (5-2), aby w 1/16 trafić na Joe Swaila, którego zwyciężył 5-4. Ażeby podkreślić, iż dobra forma nie była przypadkiem w dalszych rundach pokonał (5-1) Stephena Hendry'ego i (5-3) Ronniego O'Sullivana, by nieoczekiwanie przegrać ostatnią potyczkę o swój pierwszy finał z Anthonym Hamiltonem (3-6). Także w tym roku osiągnął finałową rundę kwalifikacji do Mistrzostw Świata i w rankingu awansował na 53 pozycję.

Sezon 2002/2003:

W kolejnym sezonie osiągnął ostatnią 32 w trzech turniejach przed Regal Scottish Open, gdzie pokonał kolejno Dominica Dale'a (5-2), Paula Huntera (5-3), Matthew Stevens'a (5-2), Ali Cartera (5-3) i Kena Doherty'ego (6-5). Dotarł zatem do pierwszego w swojej krótkiej karierze finału, jednak nie udało się już w nim uzyskać pomyślnego rezultatu, bowiem w decydującym meczu uległ (7-9) Davidowi Grayowi. Dodatkowa kolejna już finałowa runda kwalifikacji MŚ zapewniła mu miejsce w gronie najlepszych 32 zawodników Main Touru (29 pozycja) po zaledwie 4 latach zawodowej gry.

Sezon 2003/2004 oraz 2005/2006

Podczas trwania tych dwóch sezonów Mark nie odnosił znaczących sukcesów. Co prawda dwukrotnie kwalifikował się do fazy finałowej w Crucible, a w 2006 pokonał w I rundzie samego Johna Higginsa 10-4, tym samym biorąc sobie na nim rewanż za porażkę rok wcześniej, jednak nie dane mu było na dłużej zagościć w Sheffield, bowiem w ostatniej 16 pokonany został przez Marka Williamsa (7-13).

Sezon 2006/2007:

Ten sezon można uznać za przełomowy w karierze Marka. Otóż 5-krotnie docierał do ostatniej 16. Do tej pory nigdy nie dochodził aż tak daleko, jednak wszystkie jego dotychczasowe osiągnięcia zostały przyćmione przez Mistrzostwa Świata. W MŚ pokonał w I rundzie (10-7) Stephena Lee, wygrywając 8 frejmów z rzędu od stanu 0-5. W 1/8 zwyciężył mistrza świata z 2002 roku, Petera Ebdona 13-8 wbijając przy tym 5 "setek", z czego 3 z rzędu, aby w ćwierćfinale spotkać się z Ali Carterem. Ali Boy musiał uznać jednak wyższość Marka, przegrywając w decydującym frejmie 16-89(58) po 9 godzinach walki. Do finału dostał się dzięki triumfowi nad swoim sparing-partnerem i przyjacielem Shaunem Murphy'm ponownie w decydującym frejmie. Popisał się w tym meczu fantastycznym "comebackiem" wygrywając 17-16 wychodząc ze stanu 14-16 po spudłowaniu niebieskiej w 30 frejmie. To zwycięstwo zagwarantowało Selby'emu pewne miejsce w najlepszej szesnastce przyszłego sezonu, a co za tym idzie udział we wszystkich turniejach rankingowych oraz Mastersie, bez konieczności rozgrywania wcześniejszych kwalifikacji, niezależnie od wyniku ostatniego meczu sezonu = finału Mistrzostw Świata. Z Czarodziejem z Wishaw (Johnem Higginsem) w finale przegrywał już 4-12, ale wygrał wszystkie 6 frejmów 3-ciej sesji i do 4-tej przystępował ze stratą tylko dwóch frejmów. Zbliżył się nawet na jednego frejma przy stanie 13-14, jednak to było wszystko na co było stać młodego Anglika tego wieczoru. John wygrał 4 frejmy z rzędu i został po raz drugi mistrzem świata i liderem rankingu, a Mark uplasował się na 11. pozycji w rankingu oficjalnym i 7. w kroczącym. Sam zawodnik tak podsumował swój występ w finale: "Gdy przegrywałem 4-12 powiedziałem sobie, że teraz postaram się grać swojego najlepszego snookera. Nie sądziłem, że mogę wygrać, ale gdy doprowadziłem do stanu 10-12 zacząłem w to wierzyć. Nie udało mi się, mam jednak nadzieję, że wrócę za rok i zaprezentuję się jeszcze lepiej". Za II miejsce w turnieju otrzymał czek na 110 tys. funtów, co stanowi połowę jego dochodu uzyskanego z gry w snookera przed rozpoczęciem Northern Ireland Trophy w sierpniu 2006 roku. Świetna postawa w całych mistrzostwach zaowocowała nie tylko wzrostem środków na koncie, ale również, a może przede wszystkim, ogromną popularnością, zwłaszcza wśród żeńskiej części fanów snookera i szacunkiem wśród pozostałych zawodników. A co najważniejsze, zyskał dużo pewności siebie, która teraz popycha go do przodu.

Sezon 2007/2008

Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Pierwszym osiągnięciem Selby'ego w tym sezonie jest puchar z Warsaw Snooker Tour, gdzie zdołał się odegrać rywalowi z tegorocznego finału mistrzostw - Higginsowi, z którym wygrał w finale 5:3. Niektórzy twierdzą, iż zwycięstwo w WST było prezentem urodzinowym sprezentowanym samemu sobie (2 dni po finale miał urodziny). Był to co prawda tylko turniej pokazowy, ale pokonanie mistrza świata na pewno zawsze jest przyjemnością i dobrze wróży na przyszłość. W Szanghaju Mark również potwierdził swoją wysoką (jak na początek sezonu) dyspozycję. Osiągnął co prawda jedynie półfinał, w którym przegrał z późniejszym zwycięzcą całego turnieju Dominikiem Dalem 3-6, ale w II rundzie zrewanżował się Johnowi Higginsowi za porażkę w Sheffield, wygrywając 5-3, choć przegrywał już 1-3. Obecność w półfinale pozwoliła mu na zdobycie 3200 punktów, dzięki czemu przesunął się na IV miejsce w rankingu prowizorycznym, tuż za Graemem Dottem (strata 400 punktów).

Brejki

Niestety jeszcze nie dane było Markowi wbicie maksymalnego brejka, ale może się pochwalić umieszczeniem w kieszeniach 56 "setek", z tego aż 29 brejków powyżej 100 punktów uzyskał w sezonie 2006/2007. Jego najwyższym brejkiem jest 139 punktów, które wbił podczas turnieju Grand Prix w 2006 roku.

Styl gry

Marka nie można zaliczyć do grona zawodników grających szybko. Wielokrotnie potrzebuje ponad minutę na wykonanie uderzenia (możemy się pożegnać z myślą, że zagra kiedyś w World Snooker League) i niemiłosiernie wciera w swój tip mnóstwo kredy. Trudno nie zauważyć wielu zagrań typowych dla poola, jak choćby 3-kołowe wózki czy duble.

Prawie jak finał, czyli UK Championship...

Mark może się pochwalić swoim kolejnym małym sukcesem. Tym razem doszedł do półfinału, pokonując do drodze znanych lub mniej znanych zawodników. Każdy w jakimś stopniu okazał się groźnym rywalem, ale najwyższą poprzeczkę postawił Markowi w ćwierćfinale Marko Fu. Jak się później okazało Selby wygrał z nim 9:7. Na pierwszy rzut oka, mecz jak wiele innych, każdy chce wygrać, każdy ma szansę na przejście do finału. Zaskoczeniem okazał się ostatni frejm (16), który trwał grubo ponad 70 minut. Zapewne panowie chcieli pobić jakiś rekord, ale chyba nie mieli na myśli rekordu najdłuższego frejmu w historii snookera!

Mecz z pewnością skończyłby się o wiele szybciej, gdyby nie to, że zarówno Mark jak i Marko, rzec można byli rozbawieni swoją precyzją uderzeń. Przez dobre pół godziny żaden nie mógł wbić zamierzonej bili. Tak, więc mecz snookerów, odstawnych, chybień, kików i rozkojarzenia.

Wracając do półfinału, tam Mark zmierzył się z niepokonanym O’Są! W tym meczu oboje okazali się groźnymi dla siebie rywalami. I sesję zdominował Selby wygrywając już nawet 3:0, później Ronnie odrobił część strat doprowadzając do stanu na 5:3 (dla młodszego Anglika). Mark powoli czuł wygraną, więc chyba pozwolił sobie trochę pofolgować, albo O’Sullivan poczuł się zagrożony, Selby zaczął tracić przewagę. Remis, przewaga jednego, remis, przewaga i tak w kółko. Zaciętość i chcę wygrania w oczach obu panów nie pozwoliła przegrać żadnemu. Ostatecznie lepszy okazał się bardziej doświadczony, czyli Ronnie. Na sam koniec, by pokazać, że się jeszcze nie wypalił, tak jak to powiedział o nim jeden z forumowiczów Eurosportu, wbił swojego 8 maxa.

Mark okazał się dla zwycięscy najgroźniejszym przeciwnikiem, ponieważ w finale z Maguirem, Rakieta wygrał bez żadnego większego problemu miażdżąc Szkota 10:2.

Pierwsze zwycięstwo

Miejsce w pierwszej 16 rankingu oficjalnego pozwoliło Selby'emu na wzięcie udziału w najbardziej prestiżowym turnieju zaproszeniowym jakim jest Masters.

Na samym początku, w pierwszej rundzie, Mark musiał zmierzyć się siedmiokrotnym mistrzem świata, Stephenem Hendrym. Przegrywał już 3-5, jednak udało mu się wygrać trzy kolejne frejmy i zwyciężył w całym meczu wynikiem 6-5.

W podobny sposób wygrał kolejny mecz, z faworyzowanym Stephenem Maguirem, wbijając przy tym swoją pierwszą setkę w turnieju. Zażartował nawet, że w półfinale też doprowadzi do stanu 3-5 i zobaczy co się stanie dalej. Nie stało się tak, ale mecz ten jak dwa poprzednie zakończył się w ostatnim, 11 frejmie.

Skład finału okazał się dość nieoczekiwany, bowiem Mark mierzył się w nim ze Stephenem Lee. Po raz pierwszy w historii spotkali się w nim dwaj zawodnicy spoza pierwszej 10 oficjalnego rankingu. Wynik 5-3 po pierwszej sesji nie zapowiadał łatwiej wygranej Wicemistrza Świata. Selby zwyciężył wszystkie pięć frejmów sesji wieczornej poprawiając w ostatniej partii swoją życiówkę (ze 139 na 141 punktów). Mógł to być nawet atak na "maksa", jednak na to trzeba poczekać przynajmniej do Malty.

Dwa wspaniałe finały w turnieju Masters

Mark Selby ukończył sezon 2007/2008, przegrywając niespodziewanie z Markiem Kingiem w pierwszej rundzie mistrzostw świata. Mimo tego zajął jednak czwarte miejsce w światowym rankingu i była to jego najwyższa pozycja w karierze. W kolejnym sezonie dotarł do półfinału Shanghai Masters, gdzie uległ Ricky'emu Waldenowi, ale w pozostałych turniejach w 2008 r. nie odnosił sukcesów. Wyjątkiem były zaproszeniowe rozgrywki Premier League Snooker 2008, gdzie Selby przegrał dopiero w finale z Ronniem O'Sullivanem 2-7.

Dobra forma towarzyszyła Markowi w turnieju Masters 2009, gdzie był obrońcą tytułu. Anglik zrewanżował się Waldenowi, wygrywając z nim 6-5 w pierwszej rundzie. W ćwierćfinale pokonał takim samym wynikiem Marka Allena, a w półfinale 6-2 Johna Higginsa. W finale zmierzył się z Ronniem O'Sullivanem i mimo wbicia dziewięciu brejków powyżej pięćdziesięciu punktów i dwóch setek przegrał to spotkanie 8-10.

Selby docierał jeszcze dwukrotnie do fazy ćwierćfinałowej w sezonie 2008/2009: w turnieju Weslh Open przegrał 3-5 z Anthonym Hamiltonem, a na Mistrzostwach Świata 12-13 z Johnem Higginsem. W czerwcu tego roku podczas zaproszeniowego turnieju Jiangsu Classic wbił pierwszego oficjalnego brejka maksymalnego w karierze. W poprzedniej edycji tych zawodów dotarł do finału. Pierwszy dobry występ w sezonie 2009/2010 Selby odnotował w UK Championship. Awansował wówczas do ćwierćfinału, gdzie lepszy okazał się O?Sullivan.

Szansa na rewanż przyszła miesiąc później, podczas turnieju Masters 2010. "Jester from Leicester" pokonał w pierwszej rundzie Ding Junhuia 6-1, w ćwierćfinale Marka Allena 6-5 (identycznie było w poprzednim roku), a w półfinale Stephena Maguire'a 6-3. W meczu finałowym ponownie stanął naprzeciwko O'Sullivana. "Rakieta" prowadził już 4-1, a potem 9-6, ale Mark nie poddał się i z instynktem killera wygrał cztery kolejne frejmy i mecz wynikiem 10-9. Tym razem finał również stał na bardzo wysokim poziomie. Selby wbił osiem brejków powyżej pięćdziesięciu punktów i trzy setki. Mark ostał po raz drugi zwycięzcą Masters i dokonał tego, co w 2009 r. uczynił Ronnie, czyli powstrzymał w finale obrońcę tytułu.

W turnieju Welsh Open 2010 Selby przegrał w ćwierćfinale z Johnem Higginsem 2-5, a w China Open uległ Ding Junhuiowi w drugiej rundzie 3-5. Z dobrej strony zaprezentował się na Mistrzostwach Świata, gdzie przegrał dopiero w półfinale z Graeme?em Dottem 14-17.

Sezon 2010/2011

Mark Selby rozpoczynał sezon 2010/2011 na dziewiątej pozycji w rankingu. Pierwszym sukcesem było zwycięstwo w turnieju PTC 2. Więcej zawodów z tego cyklu nie wygrał, ale po zakończeniu wszystkich dwunastu turniejów znalazł się na szczycie rankingu PTC. W lipcu Selby został mistrzem świata na sześciu czerwonych. W finale rozgrywanego w Tajlandii turnieju pokonał Ricky?ego Waldena 8-6.

W pierwszym dużym turnieju sezonu 2010/2011, Shanghai Masters "Jester from Leicester" awansował do półfinału, gdzie przegrał 2-6 z Allisterem Carterem. Podczas Word Open zanotował niespodziewaną porażkę w pierwszym meczu z rewelacyjnie wówczas grającym Barrym Hawkinsem. Po zaciętym boju Mark przegrał 2-3. W Premier League Snooker zajął szóste miejsce w tabeli. W grudniowym UK Championship Selby odpadł w drugiej rundzie, przegrywając 7-9 ze Stephenem Maguire'em. Jeszcze większa wpadka przydarzyła mu się w turnieju Masters, gdzie sensacyjnie przegrał w pierwszej rundzie z Markiem Kingiem 4-6. Tym samym zepsuł sobie rewelacyjną statystykę: od czasu debiutu w 2008 r. przegrał w Mastersie tylko jedno spotkanie, co oznaczało 11 zwycięstw na 12 rozegranych. Trzynasty pojedynek okazał się pechowym.

W kolejnych turniejach Selby spisywał się bardzo dobrze, ale za każdym razem brakowało "kropki nad i", więc Mark wciąż nie może się pochwalić drugim zwycięstwem w turnieju rankingowym. W German Masters dotarł do finału, gdzie po bardzo dobrym pojedynku przegrał 7-9 z Markiem Williamem. Świetnie zagrał także w półfinale Welsh Open, ale minimalnie lepszy okazał się Stephen Maguire, który wygrał 6-5. Bardzo niewiele dzieliło też Marka od zwycięstwa w półfinale finałowego turnieju PTC. Po dramatycznym pojedynku Martin Gould pokonał go 4-3. W China Open "Mark the Shark" był faworytem w finale przeciwko Juddowi Trumpowi, ale mimo dobrej gry przegrał 8-10.

Przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata Selby ma wbitych 46. brejków stupunktowych w tym sezonie. Do rekordu Stephena Hendry'ego, wynoszącego 53 setki w sezonie brakuje mu już tylko 7 oczek.

Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2011

Autorzy: Hanna, Olcia i Mickey

Dodaj komentarz Komentarze (293)
snoker george (2014-05-07 22:24:44)

snokera ogladam od ok,8 lat. kibicowalem hendremu a od 2 lat markowi. dobry material .

Jak to jest w końcu? Camilson (2014-05-06 14:46:45)

Niestety jeszcze nie dane było Markowi wbicie maksymalnego brejka?

Najwyższy break turniejowy: 147

O co tu chodzi w takim razie?? :(

Tak czy siak gratulacje za zdobycie tytułu no i za pokonanie Ronniego o'Sullivana :)

Brawo Mark! Antonina (2014-05-06 09:02:07)

Cieszę się, że Mark Selby pokonał w finale MŚ Ronniego. Mark to pracowity, wytrwały i odporny psychicznie zawodnik. Nie sądziłam, że wygra. A snookera uwielbiam, choć zainteresowałam się nim niecały rok temu. To wspaniały sport i prawdziwie dżentelmeński. Teraz nie odpuszczam żadnego turnieju. Gratulacje dla Marka!

lubię snookera ja-ga (2014-05-05 23:44:42)

od 2014 polubiłam snookera. finał super.czekam na następne zawody.

biografia Marka Selby Danuta Wojciechowska (2014-05-02 11:13:05)

Mark Selby to mój ulubiony snookerzysta.Jak widać nie tylko mój. Zróbcie coś wreszcie z tą aktualizacją

Ps GoMarkGo! (2013-12-11 18:20:20)

Dajcie aktualną fotkę, bo ta chyba z podstawówki :P

147!!! GoMarkGo! (2013-12-11 18:18:39)

Pierwszy w turnieju rankingowym max Marka stał się faktem! Zrobił to ze szczyptą humoru ( różowa) i nutką finezji (czarna)! <3

Aktualizacja :) (2013-01-17 07:37:34)

Zaktualizujcie Selbiego :)

Aktualizacja Rocamore (2012-09-11 09:44:30)

Dlaczego nie pisze jakie turnieje wygrał PTC i itp. Proszę o aktualizację!!

mark Goga (2012-04-29 18:59:52)

Szkoda że te mistrzostwa świata mu nie wyszły, ale rozumiem go. Tak to jest jak się ma problemy z kręgosłupem. Wierzę że dojdzie do formy i pokaże nam swojego najlepszego snookera w następnym sezonie. On jest najjjjjjjjjjjjjlepszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- Rajon22 (2012-04-21 22:20:31)

Też tak twierdze jak kolega niżej , że Selbyi jest o wiele lepszy niż prezentuje teraz.Jeszcze troszkę mu brakuję pewności siebie jak będzie pewien siebie to jest to pewne, że za jakiś czas zobaczymy wiadomość , że został mistrzem świata w snookerze. Mark Selby jest moim ulubionym snookerzysta na ŚWIECIE !!!!!!!!!!!!!!!!!

Aktualizacja PAŃKA (2012-04-13 11:58:08)

Dlaczego to jest niezaktualizowane? Jest przecież 1 w rankingu... WTF.

4:0 Lel (2012-03-19 20:09:14)

Selby jeszcze nie raz pokaże na co go stać, słabszy okres zdarza się każdemu, ale przegrana ze Stephenem Lee 4:0 mimo, iż Lee jest w niesamowitej formie powinna dać mu do myślenia

mark Goga (2012-03-05 17:33:49)

Ostatnio oglądałam różne filmiki z Selbym. On jest naprawdę fajowski. Zawsze jak gra to trzymam za niego kciuki, mam nadzieję że uda mu się wygrać mistrzostwo świata.

ele Mark Selby (2012-02-29 17:36:38)

My favorite snookerzysta

Mark Goga (2012-02-25 17:57:56)

On jest cuuuuuuudowny. Ma miłe usposobienie i jest zarąbisty. To prawda mogliby dodać jakieś nowe informacje o Selbulku.

Selby Tomi (2011-11-09 09:36:11)

A ja go nie lubię! dla mnie nie ma papierów na mistrza świata - jest zbyt nerwowy, nie umie tego ukryć, no i jest zbyt pyszałkowaty. chyba jest za bardzo zapatrzony w swoją nieomylność i to go gubi. ćwierć i pół finały to szczyt jego marzeń. obym się nie mylił! cheers

Mark Selby Juninho01 (2011-09-04 21:21:56)

Mark Selby ma papiery na mistrza świata już w tym sezonie. Jednak ciągle czegoś mu brakuje aby wygrywać turnieje rankingowe, często dochodzi do ćwierćfinałów, półfinałów czy nawet do finału ale niemal za każdym razem ma jakiś słabszy mecz i odpada, widac że jest ambitny, potrafi wrócić do meczu nawet wysoko przegrywając, czy też wrócić do frame'a i zczyścić trudny układ, ale jak już napisał Selby ma przestoje w grze, np. ostanie mistrzostwa świata gdzie grał rewelacyjnie z Hendrym czy Jimmy Robertsonem a przegrał z Dingiem już w ćwierćfinale. W grze Marka podoba mi się to że się nie poddaje no i potrafi grać dobrze taktycznie no i potrafi wbijać trudne bile, szkoda tylko że czasami myli się na najprostszych bilach. Ostatni turniej PTC 4 był zwycięski, chwała mu za to, szczególnie za powrót do gry z O'Sullivanem. Już niedługo Selby na 90% będzie numerem jeden listy rankingowej. Nie da się ukryć że to mój ulubiony snookerzysta i bardzo się z tego powodu cieszę no i życzę Markowi udanych startów w turniejach rankingowych, więcej zwycięstw no i aby Selby został mistrzem świata 2012 bo stac go na to.

najlepszy snookerzysta mis435 (2011-07-30 12:32:26)

selby to najlepszy snookerzystan bez gadania tylko jeszcze nie objawił swych umiejetności snookerowych

nie wazne ;d BloddBojan (2011-04-04 21:07:06)

tego kolesia naprawdę lubie ... pierwszy raz w telewizji widzialem jak grał z willamsem oczywiscie na willamsa liczyłem ale wole marka selby'ego ;p

aktualizacja Mark_Selby (2011-01-27 16:52:36)

mogliby na tej stronie aktualizować czasem informacje o zawodnikach, bo Selby wbił 147, choć w nierankingowym turnieju, to oficjalnie i przed kamerami telewizyjnymi.. choć teraz ma słabsze dni, to i tak jest największym snookerzystą w moich oczach! pozdrawiam wszystkich jego kibiców

Mirko Pablo (2010-10-28 15:30:06)

Nie potrafię napisać dlaczego ale jakoś nie bardzo go lubię. Nie jest to wielka niechęć ale w spotkaniach z jego udziałem kibicuje bardziej przeciwnikom.

147 Selby'ego - pierwszy maks Jestera. szczfaniak (2010-01-17 01:08:00)

Breaka maksymalnego Mark wbił w turnieju zaproszeniowym (nierankingowym) Jiangsu Classic 2009, tuż przed rozpoczętym sezonem... zawody wygrał Allen, który ograł w finale Dinga (z Junhui'em przegral wczesniej w grupie, ale mimo wszystko awansowal dalej jak widać z dobrym rezultatem).

Ever..? ten tego tam tego, toTENham (2010-01-17 01:02:21)

a ja myslalem ze laski leciały kiedys najbardziej na Paula Huntera.... (R.I.P [*] ) jesli juz mowa o wszystkich snookerzystach, ale zreszta nie mi to oceniać. A Mark ma tylko fajną dziewczynę, niezła brunetka... jak go nie rzuci, to dobra jego... ;-)

... michi (2009-10-12 14:06:37)

Pisze się Selby'ego :)

MARK is the best!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MARKomanka (2009-04-28 19:57:31)

uwielbiam Selbiego, to jak gra, jak się zachowuje i jak wyglada:)) według mnie wszystko przed nim mam nadzieje ze wygra z Higginsem i przejdzie do półfinału. Najwyższy czas na świeżą krew a nie wciąż ci sami snookerzyści.. WSZYSCY FANI MARKA 3MAJCIE ZA NIEGO KCIUKI!! a tak wogóle to najładniejszy snookerzysta ever:D

do "Olcia" uy (2009-04-07 19:32:04)

W snookerze fryzura nie najważniejsza

Nowy brejk RC (2009-03-26 17:25:54)

Mark wbił w grupie zwycięzców w Champions League brejka 145 :)

Mark The Shark The Shark (2009-02-21 20:44:33)

Selby to jest gość, wprawdzie odpadł już z Welsh, ale jestem za nim cały czas. Myślę, że jego najlepsze lata jeszcze są przed nim ! :D

hahaha snooker (2009-02-02 15:03:30)

ostatnio w masters nawet sam o`s gral wolno ,gadacie glupoty ze selby gra powolnie on ma taki styl anie jak o`s pcha sie do przodu byle jak najszybciej ale kiedys go to zgubi .roniemu zostalo jescze moze 2 sezony i koniec a selby ma dopiero 26 lat i wiele lat przed nim .:D

Do chybcika Mateo (2009-01-26 15:11:10)

Masz racje wolny snooker to grają własnie Harold, Davis mimo że mam do niego big respect, Walden który mase km robi przy stole i zastanawia się 100 razy nad uderzeniem :P, Dominic Dale, Ebdon, Andrew Higginson. Selby nigdy nie był aż tak wolnym graczem ludzie go nie nienawidzą i gówno mają racje myslą ze on tak wolno gra jak przed rokiem albo dwoma teraz to zupełnie inny gracz zmienił się jak by był wolny to by go nie wzięli to Premier League Snooker jak widac sobie na to zasłużył pzdr dla fanów Marka Rekina!!!

wolno grający... chybcik (2009-01-20 22:07:55)

wg mnie wolny snooker to taki, który grają np Dave Harold czy Steve Davis, a Mark Selby nigdy nie był tak wolny... nawet rok temu,

odpowiedź hannna (2009-01-19 19:25:02)

zauważ, iż tekst był napisany rok temu, wtedy tak grał.. od roku nie była zrobiona aktualizacja :) teraz to on może pochwalić się szybką grą, nie obchodzi już stołu 100 razy i nie zastanawia się nad każdą czerwoną - nabrał wprawy :P

PLS Mocher (2009-01-19 19:20:26)

Już wcześniej zwracałem na to uwagę. Fakt, że wielu uważa, że MArk gra wolno, ale nie cierpi na tym ani jego technika, ani wydowisko, jakie potrafi stworzyć. Dużo wolniej na chwilę obecną gra np. Ricky Walden, co było zresztą widać w jego pojedynku z Selbym właśnie w Mastersie. On potrafi obejść stół do okoła 10 razy, 2 razy się złożyć wetrzeć w kija całą kredę i wybrać zagranie najbardziej oczywiste. Mark jest teraz jednym z najlepszych snookerzystów. Na jego grę aż chce się patrzeć, chociaz jak każdy ma momenty, gdy wszyscy zastanawiaja się co on robi(jak np. próba wbicia brązowej w 17 frejmie finału MAsters). Ja ze swojej strony mogę jedynie podziękować mu za jego wspaniałą grę, bo ja właśnie takiego snookera, jak w wykonaniu Marka Selby'ego chcę oglądać.

adnotacja do... Stylu gry Marka Selby'ego ronniek (2009-01-19 12:10:42)

Autorki tego tematu trochę przesadziły,. pisząc, iż Mark to wolny zawodnik i że może pożegnać się z grą w World Snooker League... Moim zdaniem (wręcz przeciwnie!) M. Selby to jeden z szybciej grających zawodników, ktróry już zagrał i to z jakim powodzeniem w Premier League 2008, gdzie przecież dotarł do finału. Dopiero w nim uległ samemu O'Sullivanowi 2-7 (była to zarazem jego jedyna porażka w tegorocznej snookerowej lidze, a przecież wygrał we wspaniałym stylu rozgrywki grupowe). Co więcej na początku stycznia 2009, wygrał pierwszą grupę z cyklu Championship League Snooker '09 i automatycznie awansował do grupy finałowej, w której ma duże szanse na awans do Premier League 2009! Pozdrawiam fanów Marka Selby'ego

Mark jset najlepszy!!!!!!!!!!!!!!! aneczkaaaaaaaaa (2009-01-19 09:05:28)

Uwielbiam oglądać snookera kiedy on gra;) Jest świetnym snookerzystą i mega przystojnym facetem ;) Jeszcze pokaże wszystkim na co go stać. Trzymam kciuki za Marka!!!!!!

Masters tlenik (2009-01-06 12:33:24)

No pewnie że Mark da czadu powinien obronic tytul z przed roku bardzo trzymam za niego kciuki i Mark musi sie poprawic bo spadł o kilka miejsc w rankingu Mark wracaj tam gdzie twoje miejsce!!! czyli do pierwszej trójki :D hehe pozdrawiam fanów mega przystojnego Marka :*,;]

:) ĘŁ (2008-12-30 13:00:05)

Mark da czadu w Mastersie, a to będzie dopiero początek przed MŚ.

Fan Mati (2008-12-23 18:14:36)

Mam nadzieję, że nowy rok będzie tym w którym Mark zostanie mistrzem... Kibicuję mu bo mam już dość zwycięstw Roniego, Higginsa czy Hendrego. Przyszłość należy do Selbiego :) Pozdro dla wszystkich fanów snookera a zwłaszcza dla kibicujących Markowi oraz Steevensovi :)

MARK Tomi (2008-12-18 15:18:10)

a ja go nie cierpię! Nie wiem czemu, ale gra mi na nerwach! zupełnie jak Day. Mało lubie O'Sullivana czy Davisa. Najlepszy jest Higgins i Williams.

dzięki Mark! Kara (2008-11-14 20:39:12)

dziękuję Ci Mark! Dzięki Tobie zaczełam oglądać snooker i się nim interesować... Gdyby nie Ty to pewnie nie stałoby się tak! Jesteś wspaniały!

to nic... swetty7 (2008-10-17 18:10:44)

szkoda trochę jego wczorajszej przegranej z Dayem... o mały włos... :( ale myślę ze z dnia na dzień mark bedzie stawa sie coraz lepszy :)

Ekhm Mocher (2008-10-14 19:51:21)

"możemy się pożegnać z myślą, że zagra kiedyś w World Snooker League" Chyba należałoby to zmienić, bo Mark w WSL gra i to jak narazie ze świetnym rezultatem.

Fan Pirat (2008-09-12 14:26:40)

Selby,Selby z dnia na dziń gra coraz ladniej

KIedy? Matysik (2008-09-03 21:44:58)

Ja już się nie mogę doczekac kiedy Selby będzie mistrzem świata!!

Selby WMS Selby (2008-08-05 12:07:16)

Selby jest jak narazie wicemistrzem swiata ;) Myśle że w przyszłośći wejdzie na sam szczyt sukcesu obejmując pozycje MS.

Idol Mark!! Gabriello (2008-04-24 18:14:36)

Selby jest moim ulubionym snookerzystą, ale w Shieffield zaprezentował się trochę słabo,

:) Aja (2008-04-09 11:29:48)

Uwielbiam Marka jest mega przystojny i utalentowany :***

usypia Gwidon/KMN (2008-04-03 23:03:37)

ehehehe ciekawe no ale to też metoda nie :D,a tak na poważnie smiech na sali puste krzesła jak piszesz ze wygrywa bo usypia przeciwników, on jakby nie byl taki dobry to by sie tak szybko nie rozwijal co jak co jego gra nie jest porywająca ale bzdura jest pisanie to co ty napisalas on już chyba niestety taki bedzie i sie nie zmieni to będzie taki walec ktory rozjezdza prawie wszystko ale jednak bez szalonej gry swojej :)

Mark Selby asas (2008-03-30 16:28:57)

Gdyby trochę podwyższył tempo, byłby całkiem dobry, póki co wygrywa, bo usypia przeciwników

trochę racji trochę nie Martuuuuu (2008-03-15 13:10:20)

Gracz ma rację że styl Marka jest nieciekawy i mało efektowny ale za to skuteczny. Chłopak ma talent i wiele osiągnie. Trochę racji w tym, że przeciąganiem gry dobija przeciwników ale to nie klucz jego sukcesu!!! Aby wygrywać trzeba mieć technikę i umiejętności, a chodzeniem meczu się nie wygrywa.Co do O'S to jest to mój jeden z tych ulubieńszych zawodników i choć jego zachowanie nie jest też do końca w porządku to lubię patrzeć jak wywija kijem:)) Zarówno Roni jak i Mark to światowej klasy snookerzyści.

cos o Selbym Boyes (2008-03-15 12:30:01)

wiesz co gracz zastanów sie zanim napiszesz cos 50 razy styl stylem moze nie za ciekawy ale nie wciskaj takiego kitu ze swoim stylem dobija przeciwników po prostu umie grac i pokazal ze na wiele go stac i ze jest przyszłą gwiazdą tego snookera jezu jak wam nie lezy jego styl to nie oglądajce wielcy fajni Ronniego i tym podobnych nie kazdy jest taki zeby grac widowiskowo jak Ronek czy Cope albo Robertson więcej tolerancji choc w Polsce to pojęcie na wyrost :D

selby gracz (2008-03-05 21:10:30)

selby nie wygrywa dla tego ze gra dobrze tylko dlatego ze swoim naprawde nieciekawym stylem dobija opponentów. oto prawda o jego sukcesie

Płaczący Mark Perszing (2008-02-29 16:08:39)

Nie wiem, czy to chodzi o 1/2 finału MŚ z roku 2007? Wtedy rzeczywiście Markowi zbierało się na płacz po spudłowaniu trudnej niebieskiej. Pozostawił "trupa" i w efekcie przegrał tą partię. Na początku, w tej partii, przegrywał aż 71-0. Potrzebował szczyścić stół, aby wyciągnąć z gardła tego frame'a Murphy'emu. To się nie udało, ale i tak ze stanu 14-16 wygrał 17-16.

Do Kamila/Kubuś Olcia (2008-02-26 21:14:51)

Chyba chodziło ci o to - http://pl.youtube.com/watch?v=XM_6mFXHeI8 lub w całości - http://pl.youtube.com/watch?v=61VUdGPk8R8

pytanie Kamila/Kubuś (2008-02-22 12:52:26)

w na youtubie znalazłam przypadkowo filmik jak mark płacze...nigdzie nie moge znalażć dlaczego... może mi ktos odpowiedziec na to pytanie?? prosze!!

;) lolo (2008-02-20 14:18:15)

Gratulacje dla Marka ;)) Według mnie to teraz on jest numerm 1 ;) pozdrowienia dla fanow Selbiego.

Brawo Selbi mateusz z kudowy :P (2008-02-19 14:57:37)

Brawo Mark pokazales klase i udowodniles kto rzadzi,najpierw Higgins teraz OSullivan.tak trzymaj,jestes mlody i zdolny,teraz czas na Chiny a pozniej Mistrzostwa.Powodzenia Mistrzu.TRZYMAM ZA CIEBIE KCIUKI

dedukcja kowal (2008-02-18 21:16:59)

HMMMM tak sie zastanawiałem nad tym ze wszyscy młodzi zawodnicy grają ofensywnie tak wiec Mark pomimo 25 lat gra snookera defenzywnego co sprawia ze niszczy tą regułe wiec może to sie wydać absurdalne ale z wiekiem może mu przyjśc gra ofensywna. Mam taką nadzieje nie chcę drugiego Ebdona. Dziwna dedukcja ale chcialbym zeby tak było

:) cucarach (2008-02-18 19:48:43)

fajnie że Selby wygrał chociaż liczyłam na Ronniego, ale nie wiedziałam ze jego dziewczyna jest aż siedem lat starsza od niego. Brawo Mark

............. Martuuuuu (2008-02-18 14:20:19)

final super nareście fani snookera mogli oglądać SNOOKERA...... a nie tam jakies tele mele....... ogółem jestem zadowqolona jak już mówiłam lubię zarówno marka jak i rooniego..... nie wiem ale ja uważam że selby trochę ze szczęcia wygrał WO bo tak na prawdę to dla marka przy stanie 5:8 ten mecz był przegrany....... roniek przegrał na własne życzenie...... on(selby) chyba lubi grę nocą......:))) może dlatego tak przedłuża?! mnie na przykład to rozbraja to jego chodzenie i medykowanie...... a może to jest taktyka selbiego?!!? nie wiem ale badz co badz w każdym razie można było sie trochę podenerwować na tym finale.....:)))

Congrats Mark! Liljoana (2008-02-18 12:42:09)

Gratulacje zwyciestwa WO Mark! Nie wiedziałam, że dziewczyna Marka jest od niego starsza aż o siedem lat!

uffffffffffffff kristof (2008-02-17 23:56:07)

w trakcie finału Welsh Open przeszedłem od max depresji poprzez klika zwałów serca do radosnej końcówki, i moge spokojnie iść spać, myśle że kolejna porażka z Ronniem mogła by się Selbiemu wpisać w pamięć, a tak jest na odwrót =D

Najlepszy z najlepszych darunia (2008-02-16 22:46:19)

Jaki on jest piękny!A jak bosko gra.Cud miód i malina...Jest najlepszy ze wszystkich.Mark nie daj się musisz wygrać.I na pewno to zrobisz.Trzymam za ciebie kciuki i przesyłam ci gorące buziaki.

.... Martuuuuu (2008-02-16 19:32:00)

Selby odbudował swoją reputację... triumf w mastersie klapa na malcie i kolejny "wielki powrót" w welsh open... no no.... ale jakoś ta wygrana z hendrym mnie nie dziwi.... licze na to że Ronnie będzie finale bo lubię go równie mocno jak selbiego i dlatego mam problem komu kibicować...(?)... zważywszy jednak na dorobek o'sullivana licze na to że w biografii Hania i Olcia dopiszą u selbiego wygraną w welsh open :)(fajny bym jutro miała prezent na urodziny)... no i.... dziex poraz kolejny ci Olcia za linka.....( a nie wiesz jak można, czy wogóle można skopiować te fotki SsS....nie jestem zbyt upierdliwa(?) . mam nadzieję że finał będzie emocjonujący... pozdrowionka dla fanow snookera:))

do Martuuuu cd. Olcia (2008-02-16 01:32:34)

jeszcze więcej fotek Marka - http://www.jamd.com/search?text=mark%20selby

Mark Selby to mistrz świata andrewsg (2008-02-14 23:10:03)

Dla mnie to Selby w tej chwili jest najlepszym zawodnikiem i przyszły wielokrotny mistrz świata tak trzymaj Mark !!!

Selby jest najlepszy Miki-Misia (2008-02-13 17:47:39)

Selby jest najlepszy...bardzo lubie oglądac jego gre....inni wymiękaja przy nim....on pokaże wszystkim jak sie gra...no i oczywiscie jeszcze troche i 1pozycja w rankingu....:D:D:D

ulala...... Martuuuuu (2008-02-06 10:32:42)

no tak teoria o tym że zawodnik który wygrywa jeden turniej na drugim nic nie pokazuje sprawdziala sie...,:((((( szkoda że selby nie ma szans na awans.... ale co zrobic.... to tylko turniej nierankingowy.... ( ale pocieszenie.....!)....... dzieki Olcia za linka do strony selby'ego... pozdro:)))

Do Martuuuu Olcia (2008-02-03 11:59:18)

jest jeszcze www.mark-selby.cz. Bez obaw - jest 2- języczna;p

You are amazing!!!! Hanah (2008-01-28 15:56:22)

Tak trudne dzieciństwo, a taka piękna snookerowa kariera. Wszystko przed Tobą. W masters byłeś super!!! Pokonać Hendryego, Kena Doherty. No i vice-mistrzostwo świata. Twój ojciec na pewno byłby z Ciebie dumny.

mark's website Joanna (2008-01-25 18:16:26)

www.markselby.info - his oficial website..

......... Matruuuuu (2008-01-24 18:49:49)

jak tak teraz sobie myśle to żal mi jest Lee.... on też jest fajnym snookerzystom tylko nie rozumiem dlaczego ludzie patrzą na jego wygląd i masę.... mooże jest pulchny ale jak zaczęłam czytać komentarze na jego temat... masakra totalna porażka... w finale i tak byłam bardziej za Markiem i sadze nadal że to dobrze ze wygrał ale.... szkoda mi chłopiny.... mam mieszane uczucia z jednej strony żal z drugiej radość ale tak naj najbardziej to jestem zadowolona z 141 punktow marka...... a tak wogole odbiegajac od tematu.. to zna ktos stronki z fotkami Selby'ego.... z gory dziekuje za informacje..

. Aghie (2008-01-22 09:40:11)

krja23 - no to gratuluje ;) Jego wygrana cieszy i to bardzo ^^ Jeszcze ten wyrównujący break.

Mark jest ok krja23 (2008-01-21 20:55:27)

Wczoraj wygral Masters,a ja dzisiaj szczesliwie dostalem bilety na pokazowy mecz z Johnem Higginsem w czwartek w Navan w Irlandii. Jestem fanem sookera i jeszcze nigdy nie ogladalem na zywo,a tu nagle prosze bardzo. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli snookera

!!!!!!! Martuuuuu (2008-01-21 14:00:56)

Kamień spadł mi z serca... jak się cieszę to normalnie nie wiem no jak bym sama to wygrała... Brawo Mark!!!! należało ci się to zwycięstwoi!!!!!! i nikt nie będzie ci zarzucał że się do półfinału MŚ zakwalifikowałeś przypadkiem.. supcio........... nareszczcie wygrał ktoś na kogo stawiałam..........

Selby rządzi!!! Ksys (kibic Selby'ego) (2008-01-21 08:28:25)

Selby rządzi!!! Swoją wygrną w London Masters udowodnił że jest jednym z najlepszych snookerzystów na świecie!!!

Zwycięstwo w Masters 2008 + najwyższy break yareq1 (2008-01-20 23:24:45)

to teraz można jako jeden z największych sukcesów wpisać wygraną w tegorocznym SAGA Insurance Masters, oraz dodać 141 jako jego najwyższy break. Szkoda, że nie zaatakował maksymalnego, bo miał dobry układ... Ale co się odwlecze...;) Czyżbyśmy mieli faworyta mistrzostw świata?

Do T. xD Gwidon/KMN (2008-01-20 17:45:58)

hehe dziwne że ci Mark jakos nie pasuje bo sama nie wiesz naprawde co ci leży na sercu,pewnie jestes osobą bujająca w chmurach,a to a tamto,odrzucac osobą może Shaun Murphy taki gbur i pewniak siebie,fajnie ze babeczki na niego lecą nie dziwie im sie takie ciacho COMMON MARK dla mnie jestes najlepszy i najfajniejszy ;]

. Aghie (2008-01-19 20:23:57)

Moim zdaniem bardzo zdolny zawodnik, styl gry, skupienie wszystko sprawia, że jak gra to przyciaga uwage widza. Dzisiaj w 1/2 F. Masters pokazał klase ;} W całym turnieju zawsze wygrywa 6:5, zbieg okolicznosci? Teraz pozostaje trzymać kciuki za finał, oby wygrał.

Hmm. T. (2008-01-19 16:43:56)

Nie, Mark mnie nie przekonuje, jakoś mi ten zawodnik nie przypadł do gustu, jak na niego patrzę to jakoś odrzuca, jego gra nie jest zła, ale jego osoba, no coś w nim jest czego nie lubie. Może to że wszystkie babki lecą na jego urodę praktycznie. ( i nie gadać mi że jestem zazdrosna, bo jestem dziewczyną.)

Co prawda to prawda...... Martuuuuu (2008-01-19 14:56:23)

...Olcia Cię Idka wyprzedziła, ale to nic bo od Ciebie dowiedziałam się,że Mark Selby nie jest takim smutasem za jakiego go brałam, a tak poza tym to obejrzałam tego frejma na youtube i muszę przyznać, że to fajne było, ale żal mi go, bo ta brązowa była taka ładna... ale miał pecha... ale ja to uważam,że on jest lepszy od Higginsa i dlatego podwójnie mi Zalllllll,...:(((( ale co będe to rozpamiętywać....teraz się cieszę ze Selby'emu idzie dobrze w Masters i mam nadzieję że wygra bo to się mu nalerzy... myślę, że vicemistrzostwo będzie mu ciążyło nadal bo ludzie chcą by Selby pokazywał klasę jak na MŚ i to go obciąża psychicznie co raczej dobrze mu nie wróży... szkoda mi cię Mark... wiem coś o tym... :(

Tak heh Idka (2008-01-18 14:14:35)

No i już ci Martuuuuu, Olcia wytłumaczyła o co w tej całej sytuacji chodziło, hehehe. Pozdro:)

dziex Olcia Martuuuuu (2008-01-05 17:53:24)

lukne przy okazji....... a raczej napewno bo to interesujace wogole styl gry Selby'ego jest ciekawy ......... juz sie nie dziwie ze macze z markiem tak dlugo trwaja........ nom ale nie liczy sie to ile chodzi wokol stolu tylko to jak gra.... ale w snooker league to go raczej nie zobaczymy bo 25 sekund na zastanowienie sie dla niego stanowczo za malo:):) ale i tak go lubie... a tak wogole odbiegajac to ten jego kijek wytrzymaky jest... niedługo braknie mu kredy...a to by dopiero bylo.... mysle ze on z nerwow tak trze tip..ale to tylko moja sugestia...

do Martuuuuu Olcia (2008-01-04 18:21:27)

15 frejm. 63-42 dla Higginsa. Mark przy stole. Wbija trudną brązową przez prawie cały stól po czym biała zlepia się z niebieską uniemożliwiając kontynuacje wbijania. Po tym były kolanka i śmiech w Crucible. Z resztą możesz nadrobić finał ( półfinał też), bo dobre duszyczki wrzuciły sporo frejmów na YT

........ Martuuuuu (2008-01-03 19:53:06)

a dzięki Idka za informacje bo ja nie ogladałaqm za szczegolowo mistrzostw i nie wiem.. ale fajny jest tak z wygladu i gry i dlatego chcialabym żeby sie czasem uśmiechnął.....:) a przecież ma powody bo dobry jest w rym co robi.... Jedyne co mnie dobija w tych meczach snookerowych to to że tak długo trwaja nom ale wierny kibic to przetrzyma...a propo o co loto z tymi kolanami ???!!! Co on robił??!!!!

Oj! Idka (2007-12-28 19:01:31)

Nie Mark Selby nie jest zawsze poważny. Gdyby popatrzyć na Mistrzostwa w 2007 roku, gdzie pokazał, że jest naprawdę dobrym snookerzystą to tam było dużo fajnych sytuacji z nim np. kiedy klękał na kolanach, albo kieby robił śmieszne miny itp. Ostatnio rzeczywiście troche zpowazniał, ale to nic. I LOVE MARK SELBY :*

snooker Martuuuuu (2007-12-28 17:29:26)

szczerze mowiac to ja od niedawna zaczelam sie interesowac snookerem bo tak naprawde nigdy wiecej uwagi na ten sport nie poswiecalam. Musze przyznac ze jak tak popatrzylam to ten mark jest calkiem niezllym zawodnikiem. Swietne sa te jego czerwone bile no i snookery tez stawia niezle.:) nom a tak poza tym to sie chlopak nachodzi wokol tego stolu zanim cos puncknie.. .. ale gra dobrze to trzeba przyznac.... zauwazylam tez ze on jest zawsze taki powazny...... mi sie wydaje czy tak na prawde jest???!!!!

Dobry jest! Dodda (2007-12-23 11:52:08)

Widzieliście jak zmęczył O'Sullivana? Może gra trochę wolno, ale bardzo skutecznie. Zasługuje na tytuł rankingowy. No i te zabójcze minki do kamery!:D

Mark. Markofanka ;) (2007-12-20 18:42:01)

Mark jest suuper ;].Oby wygrał nastepne MŚ.!

Mark jest The Beściakiem Buła (2007-12-16 19:26:40)

Ja lubie Marka. Według mnie to bezie Mistrz Świata w tym sezonie. Życzę mu wszystkiego najlepszego :)

Maarkowa chwila :) Bańka (2007-10-07 14:10:03)

Właśnie przeczytałam sporo o Marku. Brawo dla Hanny i Olci! Wyszło świetnie. Udało mi się też dobrnąć do końca komentarzy, co uważam za wyczyn, gdyż było ich 201. Też uważam, że Selby jest przystojny, ale nie wariuję. Bardzo mi się podoba, jego gra (przede wszystkim) i życzę dalszych sukcesów!

Mark is the best Maggii (2007-08-29 13:43:46)

Mark jest dobrym zawodnikiem, lubie oglądac snookera jak on gra:) mam nadzieje, że dużo osiągnie, tego mu życzę!!!!:)

do Aśka Olcia (2007-08-22 00:34:57)

teraz każde spotkanie Marka z Higinsem będzi określane jako rewanż za MŚ. I przynajmniej do końca tego sezonu nic się w tej kwestii nie zmieni

Mukesh Aśka (2007-08-15 21:15:05)

przestańcie z tym rewanżem przecież w Warszawie to był tylko turniej pokazowy!!! i nie trudno było zauważyc ,że Higgins po prostu dał mu wygrać... chociaż zgadzam sie,że Mareczek jeszcze nas zaskoczy... i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu... życzę mu sukcesów

Selby dobry jest Chris Onion (2007-08-15 14:23:23)

Według mnie Selby przegrał finał MŚ, bo grał z wielkim Higginsem, ale były momenty, że grał lepiej od niego. Jest bardzo dobrym zawodnikiem i jeszcze nas zaskoczy. Jest dobry i młody, wróżę mu bardzo dobra i obfitą w sukcesy karierę. Ostatnio przecież grali w Warszawie i pokonał Higginsa ( zrewanżował się za finał MŚ ). A jak grali w Shanghai Masters również go pokonał. Już jest chyba od niego lepszy.

Czemu przegrał MŚ? Michi (2007-08-12 19:23:37)

Mark Selby to jeden z moich ulubionych zawodników. Mocno ściskałem za niego kciuki podczas MŚ. Jednak moje kciuki nic nie dały. Szkoda. Ale z jednej strony grał z Johnem Higgins'em, na pewno nie z byle kim. Zgadzam się z Lenką, Olcią i wszystkimi którzy lubią mojego idola Marka Selby'ego. Szkoda że Mark nie wbił w swojej karierze ani jednego "maksa". Najwyższy jego break to 139 punktów z turnieju Grand Prix w 2006 roku, oglądałem tego breaka. Trzymam kciuki żeby go wkrótce poprawił. Ale narazie gratuluję Markowi Selby'emu wicemistrzostwa świata, i Johnowi Higgins'owi Mistrzostwa Świata. Szkoda że przepadł jeden z moich głównych faworytów (oprócz Marka Selby'ego) Ronnie O' Sullivan. Za niego też ściskałem kciuki, tak jak za Marka Selby'ego. Oprócz Marka Selby'ego i Ronniego O'Sullivana lubię jeszcze: Ryana Day'a, Stephena Hendry'ego, Ding Junhui'a, Greame Dott'a,Alistera Carter'a i Shauna Murphy'ego, lubiłem także Paula Hunter'a, ale to smutna historia. Życzę Markowi Selby'emu kolejnych sukcesów (między innymi breaka maksymalnego). Brawa także dla Autorek biografi mojego idola Hanna i Olcia. Znakomita ta biografia. Pozdrawiam Hannę i Olcię, a także wszystkich fanów snookera.

Mark Selby jest najlepszy Lenka (2007-08-12 09:49:25)

Selby jest swietnym zawodnikiem jeszcze w tym sezonie pokkaze wszystkim na co go stac.

nie jest aż tak źle Olcia (2007-08-11 23:57:06)

to dopiero początek sezonu, a półfinał to nie jest jeszcze tragedia ;p oby tak do końca sezonu a ładnie się przesunie w rankingu, a jak jeszcze coś uda mu się wygrać to już w ogóle będzie pięknie

Szkoda alatriel (2007-08-11 23:00:02)

Trochę go szkoda - mógł sobie powetować przegraną w Mistrzostwach Świata... A tu figa...a właściwie Dominic Dale ;)

Żartowniś z Leicester lolo (2007-08-10 18:32:35)

zgadzam sie :) dużo w życiu przeszedł... zasłużył na wygraną

Mark wygra Małgosia (2007-08-10 16:37:50)

ten cudowny chłopak wygra Shanghai Masters 2007 trzymam kciuki.

Hanna i Olcia Janina (2007-08-09 21:00:41)

Dziewczyny, świetny artykuł. Brawo. Wykonałyście kawał dobrej roboty. Właściwe osoby na właściwym miejscu.

Trzymajcie poziom..! wioleeta (2007-08-09 20:04:00)

Oczywiście, że możecie nie lubić Higginsa, jednak sądzę, że 147.pl jest stroną o dość wysokim poziomie i komentarze w podobnym stylu są po prostu nie na miejscu. Także odrobinę kultury.
PS Czy cechą dyskryminującą snookerzystów jest naprawdę waga?

do druzgotek Dzoana (2007-08-09 12:44:39)

nie przesadzaj....nie widze w jej wypowiedzi nic niestosownego,po prostu stwierdza fakty... w sumie zgadzam sie z nią :)

Do kasia :) druzgotek (2007-08-08 19:55:42)

takim komentarzem pokazujesz podobne przywiązanie do Selby`ego jak kibice Legii w Wilnie. To jest naprawdę przykre.

nowa biografia asia (2007-08-02 16:19:30)

Bardzo mi sie podoba. Nareszcie jakas dokladna biografia a nie jakies pare slow. Super!

..().. kasia :) (2007-08-01 10:59:46)

mark selby jest cudowny super extra a higgins (przydomki: haggis) jest do niczego gruby może siedzieć w fotelu i oglądać na TV extrenmalne podróże po nibylandii!!! mark selby jest OK

Pięknie Magda (2007-07-31 20:21:58)

To sie nazywa kawał dobrej roboty:) Świetnie wyszło :D

damy rade Olcia (2007-07-31 14:27:41)

Hania, poradzimy sobie też z innymi. Co to dla nas. A jak pomogą nam dziewczyny to już w ogóle będzie dobrze;p

łohohoho Hannna (2007-07-30 16:20:03)

to jak nadal będzie taka profesjonalna robota, to ja się na to piszę :D byle było miło! tyle, że ja nic nie wiem o nim!!! więc chyba ciężko będzie.

Teraz Neil? Ulcia (2007-07-30 09:57:30)

No jasne, pomogę wam zawsze, wszędzie i we wszystkim ;)

Dobra robota! Mefisto (2007-07-29 15:54:13)

Dziewczyny świetna robota. Jeżeli możecie zróbcie biografie o innych snookerzystach bo brak biografii np. Petera Ebdona to wstyd dla tej strony. Życzę powodzenia!

sprostowanie! hannna (2007-07-28 21:20:45)

to nie jest tylko nasza zasługa, bo pomagały nam dwie super laski, które dały nam duuużo informacji. Więc uznania dla Madzi i Ulci! Mam nadzieję, że znowu nam pomogą!? :)

super! brawo!!! domino (2007-07-28 19:59:39)

ale super to zrobiłyście!!!!!!!!!! Dopiero teraz wszystko przeczytałem. Nie wiedziałem, że Selby miał tyle osiągnięć we wcześniejszych sezonach. Macie talent do pisania takich rzeczy. Mam do Was prośbe... Zróbcie coś o Marku Allanie :) Oczywiście o Robertsonie też wspaniały pomysł! Pozdrawiam i dziękuje!!!

Świetne kama (2007-07-28 11:22:59)

Zajefajnie zrobiłyście tą strone...aż miło czytać ;] pozdro ;***

:) Olcia (2007-07-26 12:40:29)

Miło nam że się podoba. Hania, to teraz może Neil? :)

Bomba! Aśka (2007-07-25 20:33:40)

Ja tu połowy rzeczy o nim nie wiedzialam!! Rewelacja!! Kupa informacji o Marku!!

Super djmika (2007-07-25 18:56:37)

Super artykuł. Gratulacje i pozdrowienia!!!

Świetna robota fionka (2007-07-25 17:42:15)

Naprawdę jestem pod wrażeniem! Kawał dobrej roboty.

eee :D Hannna (2007-07-25 13:54:13)

mam nadzieję, że chociaż ktoś to poczyta :) Olcia, kogo teraz robimy? ;>

Brawo dziewczyny! JPS (2007-07-25 02:28:47)

jak wyżej ;)

Super Magda (2007-07-23 14:33:51)

Świetnie. Bardzo sie cieszę:)

Echo tu hula..! furia_567 (2007-07-21 11:27:19)

Cosik znowu ucichło ?? Czyżby tzw. Markomani przenieśli się na forum? Jakiś taki sezon ogórkowy się tu zrobił... Ale może z racji wakacjii tak się dzieje..

WARSAW SNOOKER TOUR lalaa (2007-07-17 23:40:30)

zdjecia z WST http://grono.net/pub/u/skarzynska2705/

Warsaw snooker tour Joanna (2007-07-17 21:32:12)

W mojej gronowej galerii umieściałm kilka zdjęc z "imprezowej częsci" WST http://grono.net/pub/u/skarzynska2705/

fotki :)))))) Olcia (2007-07-17 17:14:55)

http://147.bloog.pl/gal,299557,title,Mark-Selby,.- nowe fotki Marka. dzisiaj znalezione:)

Nie tylko Selby 147.pl (2007-07-17 13:45:39)

Zachęcamy również do przygototwywania biografii innych snookerzystów - nie tylko Marka Selby'ego. Jeżeli ktoś ma czas i ochotę coś takiego przygotować, to chętnie umieścimy takie informacje na stronach serwisu 147.pl.

Chodzi o to, żeby teksty były podzielone na fragmenty z podtytułami, tak zeby takie biografie przyjemnie się czytało. Chodzi o coś takiego jak jest na stronie poświęconej Stephenowi Hendry'emu lub Paulowi Hunterowi.

Odp. Sprostowanie. hannna (2007-07-16 22:18:20)

Przepraszam, jeżeli moja wypowiedź Cię uraziła, ale takiego zamiaru nie miałam! Jeszcze raz przepraszam!

Udało się!!! hannna (2007-07-16 22:16:38)

Panie i Panowie, otóż faktem już potwierdzonym przez administratorów 147.pl jest, iż można zmodernizować stronkę, są nawet z owego faktu bardzo zadowoleni!
Tyle, że postawili 1 warunek, otóż trzeba zrobić to w formie jaką można zobaczyć u Ronnie'go, Hendrego czy Doherty'ego. Więc jeżeli ktoś z Was dysponuje wiedzą bądź materiałami na temat Selby'ego, bardzo proszę o przesłanie, by można było to pozmieniać, skorygować i wysłać twórcom.
Zastrzegają sobie, iż nie można żywcem przepisać jakiś wiadomości z jakiejś stronki, ponieważ jest to plagiat, a to jest zabronione. Tak więc nie wchodzi w rachubę kopiowanie stronek, ma być to lekki tekst napisany własnymi słowami. A czytając Wasze wypowiedzi, widzę, że z tym nie będzie kłopotu!
Reasumując, jak ktoś coś wie, umie i chce, proszę wysłać na malia mi lub Olci, ponieważ ona jest też zamieszana w szum w okół Marka, i to z nią próbujemy coś zrobić.
Pozdrawiam! :)

Zgadzam się Magda (2007-07-16 18:29:13)

Fajnie by było gdyby zmodernizowano stronkę o nim:) To byłby dobry pomysł:D

Sprostowanie. JPS (2007-07-14 12:34:33)

Nie byłem, nie jestem i nie zamierzam być "Markomaniakiem". Po prostu czasami oglądam snookera, a że Selby w to gra...

do hanna domino (2007-07-13 07:34:48)

a macie jakiś pomyśł co wogóle zrobić?! Ja wam nie pomoge, bo w niedziele wyjeżdżam

wiem! ale chętnych jakoś mało!! z lenistwa? hannna (2007-07-12 18:23:37)

ale skoro jemu się nie udało samemu, to może coś zrobimy razem... dlatego pisałam, że potrzebujemy pomocy! ale jakoś nikt się do tego nie rwie... a szkoda :/ a tak dużo osób pisało, że przydałoby się coś zrobić! ale my tak łatwo nie odpuścimy, bo jest to coś na czy nam zależy! więc będziemy się starały, by cokolwiek z tego wyszło. i jeszcze raz przypominam, że ten kto chce nam pomóc, niech napisze na maila! pozdrawiam ;)

furia_567 domino (2007-07-12 16:35:33)

Spoko furia_567! Nie wpadaj w furie! Skąd bingobango wziął maila do worldsnooker.com? Dzięki Olcia

ósemka Olcia (2007-07-12 13:34:10)

retransmisje będę na Skysports Extra. Bliższe informacje: http://www.wepf.org/worlds.php?option=21

Nie tylko Wy!! furia_567 (2007-07-12 13:11:44)

oj hannna nie ładnie!! Nie tylko ty i Olcia staracie się o te przydomki!! Bo póki co to bingobongo, choć z marnym skutkiem, ale próbował coś zrobić! Domino, nie łap za końcówki, chodziło o worldsnooker.com :)

potrzebny ktoś z chęciami! hannna (2007-07-11 20:16:54)

Ja wraz z Olcią staramy, by Mark miał przydomek oraz chciałyśmy, by informacje o nim zostały rozszerzone. Dlatego chcemy napisać list do twórców, ale potrzebujemy pomocy by cokolwiek zrobić. Dlatego jeżeli chcecie nam pomóc, proszę napiszcie do mnie albo do Olci na maila. Albo zostawcie swoje adresy, postaramy się wam wytłumaczyć nasze zamiary. Pozdrawiam i liczę na waszą reakcję! ;)

do furia_567 domino (2007-07-11 20:09:17)

dziękuje furia_567 za wytłumaczenie całego zamieszania. Skąd bingonbongo miał maila do worldsnooker.pl? Sprawdziłem worldsnooker.pl. Przykro mi ale ta strona nie istnieje... Może została usunięta? A może miałeś na myśli worldsnooker.com?
Czekam na odp..
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje furia_567 :)
Pozdrawiam

skoro już mówimy o ósemce... domino (2007-07-11 11:37:49)

...to widziałem filmik w internecie, w którym Ronnie O'Sulivan gra w 8-ball. Troche sie zdziwiłem, bo wiem, że (chyba) ROS gra w dziewiątke, ale w ósemke!!! Olcia dzięki za informacje :)

Do Domino furia_567 (2007-07-11 10:49:59)

Drogi Domino, otóż. Grupa intertnautów z 147.pl poczuła nagły przypływ inwencji twórczej i postanowiła wybrać dla Marka S. jakieś ciekawe i zabawne przydomki, gdyż uznała : Mark The Shark etc. za mało satysfakcjonujące. Na zbawienny pomysł wyboru przydomka wpadła tajemnicza (J)ola, która nagle pojawiła się i zaczęła zasypywać forum komentarzami - nawet ciekawymi. Tylko teraz, drogi Domino, kiedy bingonbongo poległ (ponoć wysłał maila do worldsnooker.pl z .. nawet nie wiem z czym, ale pewnie z prośbą o rozważenie nadanie Markowi nowych przydomków, przez nas wymyślonych, ale worldsnooker go bezczelnie zignorował) znów stoimy w miejscu.. Ale może w końcu się uda?

;(;(;(;( Olcia (2007-07-10 20:05:17)

Mark przegrał ćwierćfinał z Garethem Potts 7- 9.( http://www.wepf.org/latestnews.php?option=112). I nici z obrony tytułu. To teraz trzymamy kciuki za dobry występ w Shanghaju.
I jeszcze do Domino. Mark był jedynym snookerzystą w ósemce. Chyba nigdzie nie ma transmisji, może na jakiejś lokalnej stacji w Anglii. Znalazłam za to godziny meczy: http://www.wepf.org/worlds.php?option=14

mam pytania ??? domino (2007-07-10 11:02:38)

o co chodzi z tym bojem o przydomki? kiedy będą transmisje i gdzie z turnieju w ósemke? czy jakiś snookerzysta bierze w nim udział? Pozdrawiam

Ósemka Olcia (2007-07-10 00:04:06)

Wiadomo coś może o godzinie rozpoczęcia wtorkowych ćwierćfinałów i ewentualnych transmisjach, albo chociaz jakiś skrótów? Bo ma polskie media nie ma co liczyć, nawet eurosport zawodzi;(
I jeszcze kwestia apelu do moderatorów stronki. Już tyle razy prosiłam o zmianę fotki (teraz już nie proszę, bo do tej się chyba już przyzwyczaiłam) i nie bylo odzewu. Może tym razem spróbujemy grupa, skoro indywidualnie sięnie da?

Kto następny?? bingobongo (2007-07-09 22:19:35)

Tamdadadadam!!
Bingobongo wraca.. Na tarczy. Tak, przyznaję się na forum, ze padłem w boju o przydomki. jestem oficjalnie obrażony na moderatroów worldsnooker.pl !! Mój apel został w stu procentach zignorowany, mimo, że pisany w języku angielskim (na nic korekta starszyzny). Więc.. Czas na apel w języku polskim wystosowany do moderatrów 147.pl.. kto tym razem??
pozdrawaim i w sumie to przepraszam. Poległem :(

właśnie (J)ola! hannna (2007-07-09 17:49:54)

widzę, że nie tylko ja chcę zrobić akcję-PRZYDOMKI. mam nadzieję, że zbierze się paru ludzi i weźmiemy się w garść i zaczniemy coś robić w tym kierunku!! już nie raz pisałam, że bez sensu jest pisanie tych przydomków jak nikt z tym nic nie robi... tak więc jeżeli MY się za to nie zabierzemy to już chyba nikt :D ale ja nie wiem jak :P ale widzę, że skład MARKOMANIAKÓW już mamy, a mowa tu o: Olci, (J)ol, fionce, Joannie, bingobongo, JPS i wielu innych zainteresowanych. a przede wszystkim TWÓRCY powinni wykazać trochę inwencji... :] bo raczej bez ich pomocy to wielka lipa i nic nie zrobimy. także wracamy do punktu wyjścia i czekamy na jakiś odzew 147.pl :D

O rany! (J)ola (2007-07-09 13:18:35)

Ludzie święci, na dwa tygodnie wyjechać a tu już się robi wesoło!!
Moje gratulacje dla Olci, która wytrwale drąży temat i odkrywa mroczne tajemnice życia najprzystojniejszego Anglika przy zielonym stole. :) No i oczywiście dla hannny, za jej przypoinajki. Ja tam eightballem się nie interesuję za bardzo, ale za to snookerem bardzo i chciałam się spytać- jak obstawiacie Shanghai Masters ? Wiadomo, Mark wygra etc. ale w jakich parach będzie no i... Jak sądzicie, jaki będzie wynik spotkania na szczycie- Higgins- Selby?
Mam nadzieję, że Selby w Polsce rozkręcił się ... Powtórzy swój wyczyn :)
PS A co z ambitnym planem bingobongo? nawet hannna go już nie męczy :) No i co dorodzy internauci, musimy się ruszyć z przydomkową akcją!!
Pozdrawiam serdecznie.

Nowości!!! Olcia (2007-07-08 23:34:57)

http://www.global-pool.com/markselby.htm - trochę zdjęć prywatnych.
http://www.uk8ball.com/article.php?sid=209- wywiad z Wikki( trochę stary, jeszcze nie była z Markiem tylko z Darrenem Appletonem- to ten gość którego Mark pokonał w zeszorocznym finale ósemki)

ósemka Joanna (2007-07-08 19:00:13)

jeszcze jedno http://www.uk8ball.com/myegallery.php?&do=showpic&pid=1637

wyniki ósemki Joanna (2007-07-08 13:43:09)

http://www.uk8ball.com/lastview.php na tej stronie są najnowsze wiadomości z 8 a to zdjecie dziewczyny Makrka http://www.uk8ball.com/myegallery.php?&do=showpic&pid=2945

8ball fionka (2007-07-08 12:42:17)

Ćwierćfinały mężczyzn rozegrane będą we wtorek. Wiem to ze stronki, którą podała Olcia. A Vikki Layton z tego co się orientuję przegrała z Sue Thompson obecną mistrzynią w last 16 (1/8).

Wyniki ósemki!!!!! Olcia (2007-07-08 01:20:59)

Mark wygrał w 1/8 z Deanem Wisherem 8-5, a w ćwierćfinale zagra z Garethem Potts. Ze strony http://www.wepf.org/worlds2.php?option=2. Nie znalazłam kiedyterminu dalszych spotkań. Btw Vikki Layton (partnerka Marka ) odpadła w 1/8 po porażce 6-2 z Susan Lawlor

ósemka Ciecha (2007-07-07 23:11:38)

a,jeśli można wiedzieć,skąd wiesz? jakiś kanał transmituje te zawody czy z internetu?

olcia!! hannna (2007-07-07 16:53:42)

pewnie, że zawsze czytam co piszesz, bo piszesz na temat i do rzeczy! tylko zdziwiło mnie, że nagle taka cisza się zrobiła i nikt nic nie pisał. a ty właśnie pisałaś dużo o marku, co mi się fajnie czytało. ale jak będziesz coś jeszcze miała to daj to tu, chętnie poczytamy. bo jak to mówią "bóg kazał się dzielić" ;) pozdrowienia maniaki :D

hannna fionka (2007-07-06 23:21:44)

Skoro tak Ci zalezy :) można np. napisać, że Mark jest w trakcie obrony tytułu mistrza eightball'a i z tego co się orientuję jest w last 16 i na razie wygrywa z Dean Wisher'em 4:2.

8ball Olcia (2007-07-06 22:45:34)

w tym tygodniu odbywają się MŚ w ósemkę. ktoś może wie, jak radzi sobie mark?

do hanny Olcia (2007-07-06 22:35:13)

jak nie mam co pisać to nie pisze. Nie podobały ci się mje nowości?

coś się stało? hannna (2007-07-05 17:01:44)

zadziwiające... nikt nie pisze już o Marku, żadnych buziaków, żadnych nowości Olci, nic, jakaś dziwna cisza... tylko głośno o tym Shanghai Masters... ehh.. może chłopaka w końcu przestaną piec uszy o ciągłego obgadywania :D

:) Olcia (2007-06-26 22:47:52)

Na WSA jest nowe zdjęcie Marka ( z WC 2007 :) Chyba moja informacja znowu kogoś zdenereuje. Widze że zapomniałamnapisać wcześniej adresu stronki o Marku. Także piszę ją teraz: http://www.markselbysnooker.net/en/index.html. Buźka 4 all

stronka Ciecha (2007-06-26 13:43:45)

to podaj adres :P

Stronka Olcia (2007-06-24 19:32:19)

Udało mi się znależć stronke poświęconą Markowi. Są na niej informacje od początku jego kariery i mnóstwo zdjęć (z WST też). Trochę mogą przeszkadzać chińskie/japońskie podpisy ale można je obejść. dla ułatwienia podam że aby zapisać zdjęcie trzeba kliknąć na Strzałkę w dół ( tą pod R). Pozdrawiam

mark selby kania (2007-06-24 11:18:36)

na you tube są prześliczne filmy z 2005r. i 2007r. z mark0iem jest śliczny

mark selby Orzeszek (2007-06-23 21:34:41)

On jest super gość umie grać w snookera wygrał turniej w WArszawie na warszawskim torewarze>>>>>>...;-)

the best kach zmc (2007-06-22 13:44:41)

Witam wszystkich fanów snookera i Marka Selby'ego:)Byłam ostatnio na Warsaw Snooker Tour i tak jak wiele osób uważam, że impreza była świetna, organizacja znakomita i mam nadzieję, że to dopiero początek takich wspaniałych snookerowych spotkań. Wyrazy uznania dla organizatorów i sponsorów. Było to wielkie wydarzenie zarówno dla kibiców jak i dla zawodników, którym (z tego co zauważyłam) podobało się na Torwarze. A co do Marka Selby'ego to spisał się znakomicie. Wielkie brawa dla niego i szacunek! Jest to kolejny dowód potwierdzający jego talent. Brawo Mark!

Do juliciiiiii ;] fionka (2007-06-22 09:57:39)

Podobno kieszenie na stole, przy którym grał Mark były jakieś dziwne i przy mocnych uderzeniach bile odbijały się i wracały na stół zamiast wpaść do łuzy :), śmieszyły go też emblematy BMW na przyrządach, i bawił się z kamerą. ;]

Do Fionki juliciiiiia (2007-06-21 21:39:24)

Ja jestem jak zwykle nie zorientowana - z czego Mark miał niezły ubaw????

hmmm Olcia (2007-06-20 22:03:56)

Mark nie jest po rozwodzie tylko w trakcie separacji, a jego nowa dziewczyna jest podobno dużo starsza od niego...Tylko proszę nie pisać "kolejna zakochana w Marku". po prostu usłyszałam to w jednej z transmisji i postanowiłam sie podzielić wiadomością;)

Coś jeszcze Olcia (2007-06-19 22:47:18)

znalazłam jeszcze, ze Mark brała udział w Austrian Snooker Open 2007 i przegrał w nim w półfinale ze Stephanem Lee ( nie wiem ile, chyba 4-1, bo o tym turnieju jest tylko na stronach niemieckich, a ja niemieckiego nie znam. Nie znalazalm żadnej drabinki turniejowej ani niczego w tym stylu. Nawet przy artukułach nie było wyników meczy tylko np że breake'm 79 zdobył tytuł ASO. Jeśli komus zachce się spróbować to tu jest adreschyba najnormalniejszej strony http://snookerblog.de/news/austrian-snooker-open-2007-viertelfinale. I zwycięstwo w Warsaw Snooker Open tez trzeba zapisać w rubryce osiągnięcia. Nawet na stronie eurosportu napisali o rewanzu za MŚ :*

Sto lat!! Monika's xD (2007-06-19 17:28:15)

Wszystkiego najlepszego dla Marka Selby'ego!!

:) (J)ola (2007-06-19 17:02:56)

trochę za wcześnie, ale ładniejszego prezentu z Polski by sobie nie mógł przywieźć!! Najlepszego!

do JPS :) fionka (2007-06-19 16:50:38)

aaa znałam tę historię, ale albo zapomniałam, albo nie skojarzyłam. Ja się do dziś śmieję z tego. Naprawdę nie wiem , jakim cudem on to zrobił. Mimo wszystko to są dwie różne pory dnia :))))
I oczywiście z okazji urodzin snookerowego spełnienia marzeń. Czekamy na maxa i mistrzostwo. I na filmiki na youtube :) z Warsaw snooker tour, podobno Mark miał niezły ubaw.

;)) Posa (2007-06-19 14:01:01)

Najlepszego Mark ;))

Życzonka Olcia (2007-06-19 00:12:20)

Wszystkiego naj najlepszego z okazji 24 urodzin - dobrej postawy w przyszłym sezonie i wbicia maxa w jakimś turnieju ( oby jak najszybciej i jak najwięcej). Prezent z Polski już chyba dostał:*

Selby mmaro (2007-06-18 19:30:04)

Mark Selby rulez

do Fionki:) JPS (2007-06-18 13:38:03)

Hm, w czasie jednego ze spotkań MŚ duet komentatorów Przemek K. / Rafał J. opowiedział zabawne zdarzenie, jakie miało miejsce (jeśli dobrze pamiętam) chyba podczas ostatniego China Open. Selby miał grać swój mecz o 2 po południu... Więc a jakże przygotował się, pojechał do hali, gdzie zastał (jak sądzę - to już moja inwencja) jedynie bezdomnego kota i drzwi na siedem spustów zamknięte... Nic dziwnego, albowiem była nie druga po południu, tylko druga rano :-D
Nie wiem, jak można tak się pomylić, ale zdarzenie jest moim zdaniem boskie. Humor rodem z niektórych kawałów o Stirlitzu :-D W każdym razie pomyślałem, że przydomek "Druga rano" nie będzie zły ;-D Choć MrComeback albo EvilEye (z podawanych tutaj; domyślam się, że EvilEye wymyślił jakiś fan albo fanka Heroesów?) świetne.
Gratulacje dla Marka za zwycięstwo w Warszawie. Gratulacje i podziękowania dla Olci za jego dorobek turniejowy. Pozdrawiam.

Kariera Olcia (2007-06-17 20:39:59)

Kiedyś prosiłam o umieszczenie osiągnąć Marka we wcześniejszych turniejach. Udało mi się je znaleźć i postanowiłam je tu zamieścić. A oto one: - 2007 World Professional Championship Finalist (Stephen Lee 10-7; Peter Ebdon 13-7 and Ali Carter 13-12; Shaun Murphy 17-16; John Higgins13-18- to chyba każdy wie ale piszę dla formalności ;) - 2007 Welsh Open Last 16 ( Ian Preece 5-0;Matthew Stevens 5-1; Ronnie O’Sullivan 1-5) - 2006 Northern Ireland Trophy Last 16 (Tony Drago 5-4; Ali Carter 5-2; Graeme Dott 4-5) - 2006 Grand Prix Last 16(Alan McManus 1-5) -2006 888.com World Professional Championship Last 16 (John Higgins 10-4; Mark Williams 7-13) - 2006 Welsh Open Last 16 ( Neil Robertson 5-3; Stephen Maguire 5-3; Stephen Lee 2-5) - 2005 World Professional Championship Last 32 (John Higgins 5-10) - 2005 Irish Masters Last 32 (Jimmy White 1-5) - 2004 Grand Prix Quater final (Chris Small 5-4; Leo Fernandez 5-2; Peter Ebdon 5-3; Ronnie O'Sullivan 0-5) - 2003 Regal Scottish Finalist (Dominic Dale 5-2; Paul Hunter 5-3; Matthew Stevens 5-2; Ali Carter 5-3; Ken Doherty 6-5; David Gray 7-9 - 2002 China Open Semi Finalist ( Wild card play-offs: Ding Junhui 5-2; Joe Swail 5-4; Stephen Hendry 5-1; Ronnie O'Sullivan 5-3; Anthony Hamilton 3-6) - 1998 English Under-15 Champion (Kurt Maflin 4-3) - 1998 Pontins Star of the Future - Finalist Dll tych którzy dotrwali do końca- znalazłam nową stronę o Marku: http://www.markselbysnooker.net/en/index.html. Pozdrawiam

Gratulacje Olcia (2007-06-17 19:36:03)

Mark zwycięzył z Johnen Higginsemw finale Warszawskiego turnieju. Prezent na urodziny niczego sobie.Moje gratulacje. Zwłaszcza że grał pożyczonym kijem ( jego zaginął w drodze) od Marcina Nietszke( chyba tak się pisze). Słowa uznania należą się równieżorganizatorom i widowni zgromadzonej na Torwarze. Ciekawe nagrody- puchary z orzełkami- to chyba zeby nie zapomnieli gdzie przyjechali:) Mały rewanż za finał MŚ jak najbardziej udany. Mam nadzieję ze uda się powtórzyć ten wyczyn również w jakimś turnieju rankingowym.

SIMPLY THE BEST GoOsia (2007-06-17 18:58:50)

tak jak przewidywałam Selby wygrał cały turniej ! :)

przydomki fionka (2007-06-17 17:03:42)

czy ktoś może w skrócie opowiedzieć historię ksywy 2 AM? Mnie ujmuje jego przydomek "The Jester from Leicester", a z takich tutuaj nie wymienionych, to usłyszałam kiedyś Mr Comeback i uważam, że to jest całkiem niezłe, biorąc pod uwagę półfinał i finał mś2007

Kto wygra? furai_567 (2007-06-13 16:08:51)

A jakby tak "poobstawiać"? Przyjmujemy zakłady - jaki będzie wynik meczu Selby`ego z Wróblem?? Kto według Was wygra?

hoho.. bingobongo (2007-06-13 14:30:36)

Na razie odzewu brak. Jedzie ktoś na Turniej pokazowy w Warszawie?

do BINGOBONGO - próbuj jak najbardziej!! hannna (2007-06-12 18:12:17)

wierzę w ciebie, może coś uda ci się załatwić :D pisz tu nam o swoich rezultatach! :)

Do odważnych świat należy moi Państwo! bingobongo (2007-06-11 18:02:19)

eeee tam, ja zamierzam używać jego nowych przydomków bo EvilEyes, Lord Vader czy 2 AM bije na głowę "Mark the Shark". Ciewkawe co by powiedzieli na worldsnooker na te ksywki :) może.. warto zaryzykować? Ja zamierzam spróbować.

dobry pomysł! hannna (2007-06-09 13:03:40)

dobry pomysł z tym zalegalizowaniem tych przydomków. tylko trza miech chęci do tego :) a my tu tylko rzucamy hasełka i nikt nic z tym nie robi ;]

Hm... przysnąłem na finale? JPS (2007-06-08 18:42:58)

Padnięcia na kolana jakoś nie pamiętam... Fakt, że momentami grali tak porywająco, że kilka razy zrobili mnie "na dzięcioła". Co do przydomków - chyba nie trzeba mieszać w to redakcji, można (o ile ktos zainteresowany) poszukać jakiegoś fan klubu MS i wysłać propozycje... Podejrzewam, że ma swoją stronę...:) I na koniec dwa słowa do ludzi, którzy piszą "czemu tak mało o Marku". Dobra rada - spróbujcie znaleźć coś w sieci na temat kariery zawodnika w mało popularnej dyscyplinie. W zrozumiałym języku. Bez adnotacji dotyczącej tzw. kopyrajtów. Przetłumaczyć. Napisać. Zamieścić. A potem krytykować, że czegoś nie ma. Uwierzcie - czasami naprawdę można nie powiem, czego dostać. To (wbrew pozorom?) wcale nie jest tak, że "nudzę się, to sobie siądę, napiszę artykuł i tak między jednym a drugim papieroskiem będzie na stronie". (Nie, to nie była wazelina wobec Autorów strony, to było stwierdzenie faktu dość oczywistego dla każdego, kto się w podobne rzeczy próbował "bawić".) Pozdrawiam.

A nuż się uda? Tajga (2007-06-08 11:50:50)

Mam pytanie do autorów strony- widząc radosną twórczość internautów, pragnę dowiedzieć się, czy dałoby radę, jakoś..no nie wiem "zalegalizować" nowe przydomki? Tzn. żeby zostały uznane za oficjalne? Przynajmniej kilka z nich. Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich fanów Marka i dołączam się do pomysłów- może Kolanko, na pamiątke finału z Higginsem i padnięcia na kolana po zepsuciu pozycjonowania?

masz racje Olcia (2007-06-04 18:55:52)

Selby jest mistrzem świata w pool bilard - ósemkę. W 2006 wygrał z Darrenem Appletonem 11-7 . Ktoś mógłby tu zamieścić szczegółowiej w jakich turniejach brał udział Selby i kogo w nich pokonywał. bo troche mało tu o jego hmm... karierze ........

bilard selenewolf (2007-06-04 13:28:18)

Podobno jest mistrzem świata w bilardzie, tylko nie wiem, w jakim rodzaju bilarda. A więc zajmuje się nie tylko snookerem.

kochany maruś ....kama (2007-06-02 12:55:39)

on jest cudny...czemu na tej stronie jestjego stare zdiecie?? ale mniejsza ja wszystkie moz liwee jakie były w necie ściągnęłam na kompa;) uwielbima go jak dla mnie powinien mie ć orzydomek "sweet player" ;D

przydomki hannna (2007-06-01 15:25:55)

każdy z komentujących rzuca przydomkami jak z rękawa, a czy ktoś je w ogóle czyta i gdzieś zapisuje? bo na co nasza siłownia umysłowa jak nie ma jeszcze żadnego w jego metryczce. więc do twórców -> zróbcie coś z tym i wybierzcie jakiś :D

Migreno Olcia (2007-05-31 22:37:26)

nie mam na co się gniewać. nie uważam żebym była min zauroczona. miał po prostu świetna fryzurkę na mistrzostwach i można byłoby troche zaktualizować jego portret, bo znacząco odbiega od obecnego. ma poza tym ładny uśmiech, czego tutaj zupełnie nie widać:(to wszystko

Lord..:) NikitA (2007-05-31 20:35:05)

Uuu, Migrena, chyba pani Olcia się pogniewała... A moim zdaniem ma prawo do.. hm, zauroczenia Markiem Selby`m. Przydomek EvilEyes jest boski!! Z mojej strony - Vader...

O_o hannna (2007-05-30 18:42:15)

nie no przegięcie... mi się też Mark podoba ale jak można napisać, że się go kocha, znając go tylko przez tv albo neta. żeby coś do jakiejś laski napisał to owszem, można się jarać, ale bez przesady!! a co przydomku, to moja propozycja brzmi: Chalk, EvilEyes :D CO WY NA TO?? :D

Fotka JPS (2007-05-30 14:21:09)

www.google.pl --> grafika --> Mark Selby --> szukaj w internecie --> zapisz obraz jako... --> wallpaper --> centered. Czy to aż takie trudne ustawić sobie boskiego Marka jako tapetę?;)

Do "Olci" Migrena (2007-05-29 15:16:40)

Twórcy nie, a Pani ciągle...

znowu ja Olcia (2007-05-28 21:47:39)

a fotki jak nie zmienili tak nie zmienili. twórcy, czy wy tu w ogóle czasem zaglądacie????????

kc mark jess (2007-05-28 17:53:51)

kiedy bedzie w warszawie?

Litości! ! ! !! Juttka (2007-05-28 16:43:45)

JPS zgadzam się z Tobą. Ręce opadają na widok KC Mark. Jak zobacze gdzieś tekst buzi-buzi Mark, to chyba napiszę do 147.pl żeby wyczyścili forum. Jako przydpmek proponuję Tip , Bo na finale to chyba ze cztery kredy wtarł.

wywiad dla .............-----------.............. Olcia (2007-05-27 20:47:04)

nie wiem kim jest osoba prosząca o umieszczenie wywiadu z Selbym. chciałam go umieścić jednak 147 nie ma do niego praw i go nie opublikuje jeżeli ta osoba jest dalej chętna do przeczytania to nieh napisze maila na taleksandra@vp.pl to jej go prześle.......

PLEASE!!! K.C Mark:*:*:* (2007-05-27 19:16:24)

Błagam was niech ktoś napisze coś konkretnego o jego rodzinie bo jak narazie widzę tu tylko same "poszlaki". Uwielbiam go a wręcz Kocham gdy go pierwszy raz zobaczyłam myślałam że oszaleję no ale cóż ta była żona i dziecko trochę mnie zniechęcają...Proszę też o zmianę fotki bo tej to już mam serdecznie dość i JESCZE RAZ PROSZĘ o to żeby ktoś napisał o tej byłej żonie bo jak się czegoś nie dowiem to sfiksuje... A jako przydomek dałabym mu "ŁaMaCz SeRc" :D:D:D **K.C. Mark**

Przydomek!! furia_567 (2007-05-26 22:09:20)

Zombie - w sumie tak wygląda na tym zdjęciu:) i jak w transmisjach pokazują jak się składa do wbicia to mu tylko białka oczu widać.. i wyglada jak zombie.. Podoba mi się pomysł z szukaniem dla niego nowych przydomków!!

prośba Olcia (2007-05-26 22:01:51)

znalazłam wywiad i wypowiedz Marka:http://www.youtube.com/watch?v=yD-LdIL_6DI i http://www.youtube.com/watch?v=2HKJYqZ2AxM&mode=related&search= ale niemogę ich do końca zrozumieć( ciągle się na niego patrze zamiast słuchać co mówi). jeżeli ktoś byłby na tyke dobry i zrobił dla mnie transcript tych materrałów byłabym bardzo wdzięczna. oto mój mail: taleksandra@vp.pl

Przydomek dla Selby'ego JPS (2007-05-26 01:04:50)

Proponuję "2 AM" po akcji w Chinach, o której mówili komentatorzy.
Próśb o foto, informacje o dziecku, dziewczynie i czym tam jeszcze nie skomentuję. Ręce mi opadły.

Z tego co wiem..... Olcia (2007-05-26 00:21:18)

Matka odeszła od ojca jak miał jakieś 8lat, a ojciec zmarł na raka gdy mark miał 16 lat. tuż przed tym jak zaczął grać zawodowo. Może dlatego tak szybko się ożenił, że w wieku 24lat ma już dziecko, rozwód i nową dziewczyne. Sam był....... to takie smutne. jak ktoś wie coś więcej to niech się podzieli. co do gry to długo trwa zanim coś uderzy, zużywz duużo kredy, chodzi po 5 razy wokół stołu, więc ma duuuuuuuuuż o czasu na robienie swoich cudownych minek. Aaaaaaach. znowu się rozmarzyłam.......

Pytanie do wszystkowiedządcych :) I love Selby...:*:*:* (2007-05-25 22:24:46)

No właśnie co z tym dzieckiem czy ktoś coś o nim wie?? Jeżeli się rozwiedli to z kim jest dziecko z matką czy z ojcem i dlaczego panowie komentatorzy o tym nie wspominali a w ogole to o co chodzi z jego matką i ojcem? Wszystko takie pokręcone że trudno się połapać...On mi się tak bardzo podoba że nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć... I w ogóle to jescze teraz będzie w Warszawie a ja go nie zobaczę:( Jak ktoś pojedzie to niech da tutaj obszrny opis jego gry byłabym wdzięczna:)

Do twórców Olcia (2007-05-25 17:41:22)

po raz kolejny prosze o zmianę fotki.- nie licze już który. zróbcie to dla nas. a wie kyoscoś o dziecku. uciążliwa jestem.......

przydomki djmika (2007-05-25 15:23:45)

Jego przydomki podane na wikipedia.org to: The Jester from Leicester, Mark the Shark

Taka smutna twarz... Maryszka1_4_7 (2007-05-25 14:05:04)

Obserwując jego zachowanie, można się spodziewać, że chłopak się załamie. A to by była wieeeelka strata dla snookerowego świata. Mam nadzieję, że skoryguje błędy i weźmie się do pracy. Oraz że w przyszłym sezonie będzie o nim baaardzo głośno!! Brawo Mark, trzymaj się!!
PS On faktycznie jest całkiem przystojny..! Aha, a czy jest jakiś wolny snookerzysta? Bo albo mają żony (Higgins, Allen), "partnerki" (Ronnie, bo któż inny mógłby użyć tak niezobowiązującego określenia do kobiety, z którą ma dzieci) narzeczone (Holt chyba..) lub w końcu dziewczyny (Selby, który prócz Vicky ma byłą żonę, co dla mnie też było dość sporym zaskoczeniem)....
W dopisku wspomnę jeszcze, że te historie o matce, która go opuściła oraz o śmierci ojca są prawdziwe. Poza tym jego twarz ma taki wyraz.. jakby faktycznie wiele już w życiu przeszedł.
Biorąc wzor z JPS dziękuje wszystkim, którym starzyło cierpliwości na przeczytanie tego komentarza.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów snookera

Wywiad!!! ..............-----------............... (2007-05-24 22:28:53)

Czy ktoś mógłby tutaj zamieścić choć kawałek tego wywiadu z worldsnooker bo jakos nie moge sie tam przebić byłabym wdzięczna:)

..!... Kojot (2007-05-24 21:04:30)

A ja bym mu dał przydomek w rodzju: Mr. Miniasty, albo Kawalarz, albo..Czarna Mamba :) Czy ktoś z internautów pojawi się na turnieju w Polsce?

Jeżyk:) Strusiek (2007-05-24 09:16:46)

Olciu! Dziewczynę ma teraz! Z żoną się już rozwiódł ! ! ! Przydomek dla Selby`ego..? Jeżyk :)

zobacz orginał Olcia (2007-05-23 23:56:45)

http://www.youtube.com/watch?v=2HKJYqZ2AxM&mode=related&search= to orginał skąd były brane materiały do tego nie najlepszego filmiku. a co do tego wywiadu z worldsnooker to chyba jest trochę przeterminowani bo nawet jewtuch podczas finału mówił coś o DZIEWCZYNIE Marka - jakiejś Vicky - a on chyba wie co mówi...

MS Miszkaa (2007-05-23 18:35:33)

Bardzo lubię Marka i uważam że te kompilacje są rewelacyjne!!! Natomast ta http://www.youtube.com/watch?v=8_hpSSDjdNY ukazuje go jak jakiegoś.. nie wiem... smutasa, użalacza... A on z tego co wiem, przeżył sporo i jest mocny. Wywiad z nim, kiedy opowiada o żonie i trzytygodniowym dziecku można przeczytać na www.worldsnooker.pl wchodząc w news, potaem w archiva w wyszukiwarkę Mark Selby i najstarszy wywiad. Pochodzi z 2004 bodajże roku.

Przydomek!! (J)ola (2007-05-23 18:28:12)

KC Mark?? Ludzie, czy wy się dobrze czujecie??? Przecież mało co o nim wiecie!! Jest przystojny - zgadzam się. Ładniej mu w czarnym - zgadzam się. Ale czy przy snookerowym stole liczy się kolor koszuli czy sposób gry? Radzę zwrócić raczej uwagę na jego skuteczność i fason z jakim gra. I zlitujcie się z komentarzami że go kochacie!! To już fani Robertsona piszą o nim jako.. Kurczaku :) I szkoda że on nie ma przydomka.. Właśnie, jaki przydomek nadalibyście Markowi Selby`emu ?

do 147.pl hannna (2007-05-23 18:13:12)

Zgadzam się z Olcią zmianę zdjęcia, bo na tym wygląda jakby był po jakiejś imprezie! Poza tym to się już znudziło :) A jak ktoś będzie miał jakieś info o nim to piszcie :)

szczegóły Olcia (2007-05-23 13:41:22)

wiecie coś może więcej o marku. bo słyszałam że jest rozwiedziony i ma dziecko tylko nie wiem czy to nie są jedynie plotki. i ponownie proszę o zmianę zdjęcia. przy okazji - lepiej wygląda w czarnej koszuli:)

gratuluję!! hannna (2007-05-22 20:04:54)

super filmiki, możesz dać więcej :) bo miło się ogląda :D

Świetne filmiki Olcia (2007-05-21 12:53:21)

bardziej podoba mi się pierwsza część ( piosenka miodzio), ale druga nie jest zła. czekam z niecierpliwością na więcej

filmiki djmika (2007-05-20 19:36:18)

Zapraszam do oglądnięcia 2 moich kompilacji o Marku:
http://youtube.com/watch?v=HMxIu5xlCXo
http://youtube.com/watch?v=f1yTZXC4woQ

the best jess (2007-05-20 18:37:12)

masz racje jest super!!!!!!!!!!dzieki za filmiki i tez prosze o nowe zdjecia z ta super fryzura!!!!

Wielkie gratulacje Olcia (2007-05-15 15:47:39)

Świetna gra musiała przynieśc rezyltaty- debiutany w finale to jest coś. Jeżeli uda mu się opanować nerwy to wygra jeszcze nie jeden turniej. W końcu juz pokonał Ebdona i Murphy'ego, a to nie byle co. Nie można mu odmówić ani umiejętności ani urody. niektóre zagrania zadziwiały nawet komentatorów Eurosportu( to już prawdziwy wyczyn). i jeszcze słowko do twórców stronki - zmieńcie zdjęcie na jakieś z tegorocznych mistrzostw. Mark miał fantastyczną fryzurkę:) Dla zaintersowanych- na YouTube są świetne filmiki selby'ego. szkoda tylko że dopiero od półfinału.Sorki że tak się rozpisałam, ale niue mogę- ten chłopak jest NIESAMOWITY

eee? lilo (2007-05-13 18:21:36)

przez takie komentarze jak "on jest cudowny" żałuję że niektórzy oglądają snookera. Sorry, ale tu chodzi o gre, a nie o urode zawodników - skąd się biorą tacy "fani"?
Szkoda, że nie wygrał, ale trzeba przyznać, że miał bardzo dobrego przeciwnika. Cóż, liczę że za rok znów pokaże nam swój charakter. Pozdrowienia dla prawdziwych fanów snookera

it's my idol miola (2007-05-11 13:55:26)

szkoda że nie wygrał... ale może za rok będzie mistrzem :)) jest przystojny i superancki i wogóle:) fajjjjny

on jest cudowny!! wierna fanka kama (2007-05-10 20:35:21)

on jest świetny tak wysoko zaszedł zadziwił wsyzstkich...mnie nie bo ja zawsze wniego wieżyłam;D on jest taki przystojy i taki łądny i wogóle cudowny! Ja che jego numer;D normalnie men cudo. Uwielbima na niego patrzeć. Jest taki świetny. Śiietnie gra jest zarypiast. Normalnie wygląda lepiej niz brad pit ;D Uwielbima go :*;*;*:* mogłabym patrzeć na niego godiznami...... mam pełno jeog zdiec i kika razy dizennie je oglądam ;* jest śliczny KC Mark Selby! ;D.... szkoda z etego nie przecyztasz ;D ale niestety masz dziewczyne ...... ;(.....trudno pzreżyje zawsze koge sobie na ciebie popatrzeć z tv albo na fotkach ;D pozdro dla wszystkich fanów

kontakt jess (2007-05-10 19:28:05)

czy ktos ma jego strone domowa albo jakis kontakt?

mark gora, higgins dolem jess (2007-05-10 19:23:13)

DLACZEGO ON NIE WYGRAL!?!?!?!?!?!? och...mam nadzieje ze bedzie jeszcze naj naj naj lepszy!!!!!!!!

zasługiwał na mistrzostwo kasienka (2007-05-10 11:13:30)

i tak mu gratuluje i wierze ze niedlugo tytul bedzie jego ;)

Fajny fan snookera (2007-05-09 19:28:01)

Szkoda że nie wygrał mistrzostw świata...Ma chłopak wielki potencjał i ambicje. Doskonale grał w tegorocznym finale. mam nadzieje że już niedługo zgobędzie tytuł mistrza.

Jest super toms122 (2007-05-09 17:25:44)

Szkoda troszke że nie wygrał z Higginsem ale sam awans do finału to sukces. Selby pokazał że sie cieszy z występu w finale według mnie jest najsympatyczniejszym snookerzystą :) mam nadzieje że następny sezon rozpocznie jak Mistrzostwa w Sheffield. :))))))

Nerwy snookerzystka (2007-05-09 12:40:55)

Wydaje mi się, że porażka Marka była spowodowana zbyt wielkimi nerwami. Już w trakcie wcześniejszych pojedynków można było zauważyć jego kłopoty z koncentracją oraz wielkie zdenerwowanie. Ale uważam że jeszcze wszystko przed nim. Powidzenia, Marku Selby!

Selby! julencjjja (2007-05-09 11:48:19)

Dla mnie Selby jest mistrzem... Choć nie 2007.. Trudno... Zawsze jak go widzę to się zastanawiam ile czasu układał fryzurkę.. W której bardzo mu do twarzy ;) Jest przystojny, zdolny.. No i jest Mistrzem Świata w Pool Bilard óśemkę. Selby jest super! Trzymałam za niego kciuki do końca.

Mega Bosski!!! Fanka Selbiego (2007-05-08 20:56:24)

Uwielbiam go no i moglabym jego grę oglądać godzinami. Swietnie radzi sobie w snookerze ale jego wygląd zewnętrzny po prostu cudooo!!! Mark Jesteś boski uwielbiam Cię szkoda tylko żę Cię nigdy nie zobaczę;( no ale i tak mogę się tobą nacieszyć przed telewizorem:D ***KC*** P.S. Szkoda że ma dziewczynę...

Był moim faworytem do końca FAN mARKA (2007-05-08 20:39:44)

Chciałem żeby wygrał ale na pewno zdobedzie tytuł mistrza w następnych latach na pewno jestem tego pewnien tylko mi go szkoda.

Brawo dla tego pana as 11 (2007-05-08 18:44:21)

Jestem pod wrażeniem jego postępów. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał, to kolejne zwycięstwa przed nim. W końcu musi zostać mistrzem świata. Sam to przyznał John Higgins w pomeczowym wywiadzie. Jestem pełen uznania. BRAWO ! ! !

Gratuluje! Justa (2007-05-08 17:38:29)

Gratulacja dla Marka. Pokazałeś klasa! Udział w tych mistrzostwach był Twoim debiutem a doszłeś naprawde wysoko. Cały czas sledziłam Twoje gre i jestem pełna podziwu. Jestes naprawde dobry!

SELBY MISTRZEM! jagaa (2007-05-08 17:33:48)

Mark popisał się wyśmienicie podczas tegorocznego finału w Mistrzostwach ŚWIATA!! Był fenomenalny jak na takiego młodego snookerzyste!!! Choć przegrał to dla mnie już dzisiaj jest mistzem i na zawsze pozostanie!!! Porazka to nie byla, bo gral po raz pierwszy i wynik nie byl kompromitujący. W historii snookera gorsze bywały!!! Więc liczę na niego... Życzę wszystkiego najlepszego!!! BRAWO ZA WSZYSTKO!!!! :) :*:*:* MARK SELBY MISTRZEM!!! :*:*:*:*:*:*:*:*

Mark Selby Janina (2007-05-08 15:54:59)

Marku brawo jesteś wicemistrzem świata. Wspaniale kończysz ten sezon. Trzymaj tak dalej. Życzę Ci maksymalnych brejków i wielu wygranych turniejów.

:( hannna (2007-05-08 14:52:15)

szkoda, że nie wgrał. ale i tak zaszedł daleko! mam nadzieję, że w następnych mistrzostwach to on będzie mistrzem! zasłużył sobie!

Zarwana noc... Moniszta (2007-05-08 14:19:24)

ale warto było. Gratulacje dla Johna i oczywiście Selbiego bo dostarczyli nam, widzom dużo emocji. Należała się wygrana Higginsowi... długo na nią czekał;-) buziaki :-***

Brawo :D nartynka (2007-05-08 12:36:14)

jestem pod wrazeniem ze tak mlody mezczyzna a w dodatku debiutant zaszedl az do finalu!!!!!! wielkie gratulacje. Brawo Mark :D przyszly sezon nalezy do Ciebie, zycze Ci tego !!!

Szkoda alpenliebe (2007-05-08 11:16:59)

Nie mogłam oglądać do końca, bo mnie rodzice wywalili spać :/ Ale szkoda, bo polubiłam Selby'ego. Zwłaszcza te jego miny i reakcje :) Ale to nic, w przyszłym sezonie pokaże na co go stać! Mark, jesteś świetny!

Mark Selby nicia (2007-05-08 10:40:06)

Zawsze kibicowałam Selby`emu to świetny snookerzysta a przy okazji przystojny :D. Ale jak pech to pech wywaliły mi korki wczoraj i nie miałam możliwości obejrzenia finału :( Czy może mi ktoś powiedzieć do której godziny grali??

Wice mistrz Vemona (2007-05-08 08:11:28)

Szkoda, że tylko vice, ale podziwiam go za to, jak się wygrzebał z doła. Wyjść ze stanu 12 : 4 na 18 : 13 - to duuuuża sztuka, szykuje się nowy dobry zawodnik!! Gratulacje za ten występ.

Przyszły mistrz jak powiedział Higgins niebylaki (2007-05-08 02:37:38)

Bardzo podobał mi sie pojedynek jaki rozegrał w finale MŚ, od samego poczatku nie dało sie nie polubic tego zawodnika, jednak słuchajac komentatorów eurospo....(oczywiscie nie chodzi mi o krypto reklame) widac było ze faworyzuja Higginsa, przy stanie 14-13 i w miare rosnacej przewagi mistrza z 1999roku, ich wypowiedzi na temat fantastycznego stylu gry, idealnych udezen i zadowolenia z wyniku stawały sie meczące dla uszu. A to moim zdaniem bardziej Selby zadziwiał nietypowymi ale bardzo orginalnymi i skutecznymi zagraniami, napewno miejsze ogranie, brak długoletniego doswiadczenia i szczescie a raczej jego delikatny brak zadecydowały o losie i wyniku spodkania, było super. Ogromne brawa dla obudwu zawodników:)))))))))))))))) Graty:)))))))))

ehym... Olka (2007-05-07 20:44:18)

o matko po przeczytaniu niektorych postow to aż śmiac sie chce ^^ no ok, z perspektywy dziewczyny trudno nie zwrócić uwagi na urodę bądź nie gracza, no ja tez lubię jak jest zawiesić na czyś oko, ale ludzie, bez przesady ^^

;);) Olka (2007-05-07 20:42:32)

ile się nagle wpisów probiło ^^ a ja mu kibicuje już od jakiegoś czau, jakoś tak moją uwagę zwrócił, a tu prosze, doszedł aż do finału mistrzostw ^^ no chyba szczęście przynosze hahaha ^^ żart ;)

;)) Posa (2007-05-07 19:42:17)

Haaaa!;D Selby! przystojniak, szaleje ;Dhaha już tylko 12:10 szykuje się wspaniała i pełna emocji 4 sesja;D Selby!!! trzymam kciuki;))

ładniutki i dobry gracz kama (2007-05-07 17:47:40)

Selbi jest taki ładniusi, a ta jego fryzurka nowa jest zarypiasta, nie no on jest super łaniusi ;* . JAko gracz też oczywiście niczego sobie, niestety higgins ma wieksze doswiadczenie ale selby jak sie postara to mu jeszcz epokaże. Wieże w niego i zawsze go oglądam ;)

!!!!!!!!! Anikk (2007-05-07 17:13:51)

Mareczek daj z siebie wsyztsko:))) Jestes najlepszy...pokaz co potrafisz!:)))... zasluzyles na zwyciestwo, mocno trzymamy kciuki :))

wygrasz? hannna (2007-05-07 14:44:20)

chłopie, weź się w garść i zacznij grać jak zawodowiec, bo MUSISZ wygrać!!

Mark Selby Janina (2007-05-07 12:57:51)

Marku, nowy dzień, nowe siły, nowe wygrane. Trzymam kciuki. Wierzę w Ciebie. Życzę maksymalnego brejka.

Winner jess (2007-05-07 11:24:06)

ochhhh...mam nadzieje ze bedziesz dlugo, dlugo wygrywal!!!! bo jestes najlepszy.....hmmmm i slodki;-*

mark selby sylwia (2007-05-07 01:33:22)

Gorący towar;) trzymam mocniutko kciuki i wierze że jutro będzie lepiej:)

Mark Selby Legniczanka (2007-05-06 23:39:53)

Mój faworyt! Trzymam za Ciebie kciuki Mark! ^^

weissl leh (2007-05-06 22:20:50)

jestem pod WIELKIM WRAŻENIEM meczu półfinałowego.trzymam kciuki za ciebie gościu, daj popalić higginsowi :)

wygraz wielka klasa trzcinka (2007-05-06 20:14:18)

od niedawna odlada, snookera ale jest to niezwykle wciagajace!!no oczywiscie ze selby wygra!! nie dosc ze jest bardzo utalentowany to jeszcze jaki przystojny !! ;) on poprostu jest stworzony do wygrywania!!!!szkoda ze nie polak byłoby bliżej:) trzymak kciuki!!!! ale po co??? sama nie wiem..... przecież on i tak wygra!!!!

świetny zawodnik snooki (2007-05-06 20:02:54)

Trzymam kciuki MARK ! Obyś wygrał !

selby wygra!!! Raimundo (2007-05-06 19:19:05)

ja też sądze że selby wygra , licze na niego od początku turnieju i trzymam za biego kciuki, też właśnie oglądam mecz finałowy

Marko Helzaa (2007-05-06 18:48:13)

Marko jest świetny, ale jego nerwy udzielają się wszystkim. :D:D

pati seichi (2007-05-06 18:20:24)

"Według mnie to on wygra a nie ten Higginson - właśnie to oglądam.." Patrzy i nie widzi. Współczuję. Mialam nadzieję na wyrównany początek. I myślę że jeszcze się rozegrają zarówno Selby jak i Higgins. To będzie najciekawszy finał tego sezonu.

Przystojny i utalentowany gracz!!!!!!!!!!!!! Wielbicielka oraz fanka (2007-05-06 18:09:50)

Mark Selby jest po prostu boskim facetem, chciałoby się go schrupać, a na dodatek jest super graczem, niech wygra ten finał z Higginsem. MARK SELBY jest Mistrzem!!!!

Jest najlepszy Marcysia (2007-05-06 18:06:16)

Mark Selby jest najlepszy ze wszystkich, pokona wszystkich, którzy staną mu na drodze. MARK SELBY IS THE BEST!!!!

on wygra Pati (2007-05-06 17:30:23)

Według mnie to on wygra a nie ten Higginson - właśnie to oglądam i mu dopinguje - jest o wiele lepszy od rywala. POWODZENIA

Przydomek Art (2007-05-06 16:12:10)

Co do przydomka to znalazłem: The Jester from Leicester...I oby wygrał finał

Jestes najlepszy... Elizka (2007-05-06 15:52:28)

... według mnie Ty i Neil Robertson jestescie najlepszymi Snookerzystami........mam nadzieje ze wygrasz z J.Higgins'em [trzymam ze ciebie kciuki]......wielka'aaa przyszłość przed tobą'ąą...

;) aleksandra (2007-05-06 15:03:05)

kiedyś panie oglądały piłkę nożną, by podziwiać urodę graczy, teraz wolą snookerzystów ;) ja zauważyłabym przede wszystkim ciekawy, oryginalny styl gry, no i naturalność Selby'ego - czasem okazywanie emocji przy stole może przeszkadzać w grze, dla mnie jest wyrazem zaangażowania; szczerze, to przy 14-16 nie bardzo wierzyłam, że wygra 3 'frejmy' pod rząd; teraz pokutuję i jestem przekonana o nadchodzącym tytule Mistrza:)
zdjęcie, jak zdjęcie; wygląda tak samo za każdym razem, gdy składa się do uderzenia

Go Mark! szpic (2007-05-06 14:25:22)

oglądałem wszystkie jego mecze transmitowane przez Eurosport, jestem pełen podziwu dla tego chłopaka. Mam nadzieję że zdobedzie mistrzostwo! Mark jeszcze zamiesza w światowej czołówce, jestem tego pewny!

Droga po tytuł MISTRZA SNOOKER'A! hannna (2007-05-06 13:17:00)

Skoro ten 24-latek pokonał byłego MŚ to można mieć nawet ogromną nadzieję, że w tym roku na pierwszych stronach gazet będzie nie kto inny jak młodziutki, przystojny Mark Selby! Moim zdaniem w pełni zasługuje na ten tytuł, bo skoro przechodził przez kwalifikacje i zaszedł tak daleko to jest godzien tytułu MISTRZA! Mam nadzieję, że podobny styl gry z Higgins'em nie przeszkodzi mu w pokonaniu ostatniej przeszkody do pucharu! Dlatego 3mam za niego kciuki, podziwiam i oglądam cały czas. A tak na marginesie, to powinien wygrać, by pomścić wielkiego O'Sullivan'a!

Markuś Anarane (2007-05-06 12:59:44)

On jest świetny. Taki mały świtnie grający zombi! Mam nadzieję, ze wygra MŚ. Powodzenia Mark!!!

139 147.pl (2007-05-06 12:55:19)

Zgadza się. Najwyzszy brejk Selby'ego to 139 pkt z turnieju Grand Prix z 2006 roku. Już poprawione.

Najwyższy break - sprostowanie Bongo (2007-05-06 12:38:56)

W Grand Prix w tym roku wbił 139 i to jest jego najwyższy oficjalny brejk!!

Selby Star alatriel (2007-05-06 12:38:02)

Wygra, czy przegra w finale - rodzi się nowa gwiazda w świecie snookerowym. I tak powinno być :)

Mark jest świetny mikita20 (2007-05-06 12:20:13)

co tu dużo mówić. Świetny,przystojny i pewnie wygra mistrzostwa.

gratulacje joseheim (2007-05-06 10:23:06)

Mark zaimponował mi bardzo w półfinale z Murphym... Wspaniała rozgrywka, miejmy nadzieję, że w finale obaj panowie utrzymają poziom... a konkretniej: miejmy nadzieję, że Mark się nie złamie pod presją. A co do zdjęć, to przy wielu sylwetkach snookerzystów twórcy strony powybierali chyba najgorsze jaki znaleźli ;P

Super dojście do finału seichi (2007-05-06 08:56:58)

Debiutant w finale zasługuje na wygraną. Ale nawet jak przegra dla mnie jest najwiekszym zwyciezcą Mistrzostw. Gra świetnie i tylko stresować się mniej musi ten nietoperek:D

Mój faworyt!!!!!!!!!!!!!!!! Małgosia (2007-05-06 01:26:33)

Czekam na wygraną w finale!!!!! POWODZENIA MARK!!!!!!!

finalista Andrut (2007-05-06 00:16:54)

i jest w finale..:D:D:D:: jutro czeka mnie straszna mordega i godziny obgryzania paznokci ale wierze ze mark da rade..:D

Wow Dziubuś (2007-05-06 00:10:30)

Mega przystojniak!! Gratuluje wygranej z Shaunem, jutro też będę za Ciebie trzymać kciuki!!

Jest w finale Mol (2007-05-06 00:09:22)

Dzis po emocjonujacym meczu z Murphy'm Mark Selby awansowal do finalu. No stary trzymam za ciebie kciuki:-) Rosnie nam tutaj mistrzu...

Przystojny zawodowiec Fanka (2007-05-05 21:23:51)

Super facet i świetny gracz ... takiego to tylko ze świecą szukać! Trzymam za niego kciuki :) Buziaki dla niego :*:*:*:*

przystojny mistrz! hannna (2007-05-05 19:08:27)

nie poddawaj się kochany! 3mam kciuki za tego pana, bo musi wygrać! aż się chce patrzeć jak on gra!

XXX Fajny Gość (2007-05-05 14:18:10)

Selby wygląda jakby był na bani:D Ale to nie zmienia faktu ze jest w pyte mroczny:D

. Laos7 (2007-05-04 17:03:42)

Nawet na google'u mają jego lepsze zdjęcia, ale i tak jest boski ^^ Mam nadzieję, że wygra z Murphy'm

Ładna gra świetnego gracza planka (2007-05-02 18:25:54)

Po prostu Mark Selby to świetny gracz, racja ma piękny umysł, piekne wnętrze i jest piękny na zewnątrz, i ten kto twierdzi, że na zdjeciu wyszedł jak zombi niech spojrzy w lustro! W tegorocznych mistrzostwach po prostu pokazuje swoja klasę i życzę mu dojścia do finału a nawet samej wygranej!

naprawde dobry gracz Swael (2007-05-01 00:12:58)

na zdjęciu nie wyszedł jak zombie, tylko jak skupiony gracz snookera....... popieram stwierdzenie, że jest świetnym graczem, ma piękny umysł, i potrafi grać...

xD Asiek ;) (2007-04-30 17:08:03)

Mógłby ktoś zmienić zdjęcie? xD Wygląda na nim strasznie,a w rzeczywistości wcale taki nie jest ;)

Selby is cool!!!!!!!! fan :P (2007-04-24 23:21:12)

Mark jest świetnym graczem :) szkoda, że tak mało go pokazują :/

Selbie to Cyklop toms122 (2007-03-27 17:10:28)

On widzi tylko na jedno oko czego mu wspułczuje (tak mówili na eurosporcie):)

aa! sryman (2007-03-01 21:17:56)

zombie!

mark selby maciek17st (2007-02-09 20:19:28)

wyszedł na tym zdjęciu jak jakis zgłodniały zombie :)

faktycznie.. 146,5 (2007-02-09 09:59:55)

przydałby sie jakis maly update zdjecia ;)

co za zdjecie!!!! JOALIN (2007-01-31 23:36:37)

on wyglada calkiem niezle..... a tutaj wybraliscie takie zdjecie ze az sie patrzec nie chce ;/

Mark jest wporzo Magda (2007-01-01 13:46:14)

Fajny z niego men. Trochę mało go pokazują. Dlatego jest mało znany.