Shaun Murphy

Shaun Murphy

Data urodzenia: 10 sierpnia 1982
Kraj: Anglia
Przydomki: czarodziej
Zawodowiec w latach: 1997 -
Najwyższy break turniejowy: 147
Ilość wygranych turniejów rankingowych: 3

Zwycięstwa w turniejach rankingowych

Mistrzostwa Świata: 2005
Malta Cup: 2007
UK Championship: 2008

Zwycięstwa w innych ważnych turniejach

Malta Cup: 2008

Wstęp

Shaun Murphy urodził się 10 sierpnia 1982 roku w Northampton w Anglii. Dotychczas zwyciężył w dwóch turniejach rankingowych: Mistrzostwach Świata (2005) i Malta Cup (2007). Poza tym udało mu się w 2001 roku wygrać w B&H Snooker Championship.

Od wyprzedaży do profesji...

Murphy zaczął grać w snookera mając osiem lat, kiedy otrzymał od ojca kij kupiony na wyprzedaży rzeczy używanych. Niedługo potem zapisał się do klubu i ćwiczył intensywnie, wbijając swojego pierwszego stupunktowego brejka mając dziesięć lat. Mając lat trzynaście, podczas wywiadu dla BBC, opowiadał o swoich planach na przyszłość, m.in. o zamiarze zdobycia tytułu Mistrza Świata i bycia światowym numerem jeden. Już wtedy dostawał od sponsora £5000 rocznie. Profesjonalną grę rozpoczął w 1997 roku.

World Snooker Newcomer of the Year...

W 2000 roku został nazwany One of the Young Player of Distinction (Wyróżniający się młody gracz) oraz przyznano mu tytuł World Snooker Newcomer of the Year (coś w rodzaju snookerowego "objawienia" roku). Jego forma nadal stopniowo wzrastała aż do zwycięstwa w MŚ. W tym samym roku (2000) wygrał w Amateur English Open i Benson & Hedges Championship. Rok później w tym turnieju wbił brejka maksymalnego. Zanim zdobył tytuł Mistrza Świata, jego poprzednim największym osiągnięciem było dotarcie do półfinału British Open w 2004 roku. Dostał się do Crucible w 2002 i 2003 roku: w 2003 przegrał z Kenem Dohertym . W 2004 roku odpadł w kwalifikacjach ulegając Stuartowi Pettmanowi.

Ciekawostką jest, że Murphy nie ma za dobrych kontaktów ze Stephenem Maguirem, z którym otwarcie rywalizuje. "Nie lubię go i sądzę, że on nie lubi mnie. Źle znoszę przegrane z każdym, ale gdybym przegrał z nim, czułbym się najbardziej urażony" – powiedział Maguire w wywiadzie dla Sporting Life. Po meczu MŚ 2006 przeciw Marco Fu jeszcze raz wypowiedział się na temat Shauna: "Nie chciałbym być grubym Mistrzem Świata".

Gloria sukcesu... niezapomniany rok 2005...

Podczas turnieju MŚ w 2005 roku pokonał podwójnego dzisiaj zdobywcę tytułu Johna Higginsa(13-8), Steve'a Davisa(13-4), Petera Ebdona(13-12), ostatecznie pokonując w finale Matthew Stevensa 18-16 (wynik w ostatnim frejmie to 83-28). Jego droga do finału i pokonanie tylu gwiazd zapewniło mu pseudonim "Magician" (Magik). Za pieniądze wygrane w turnieju kupił samochód (Mercedes-Benz klasy E) i dom. Mając 22 lata został więc drugim najmłodszym zwycięzcą MŚ, zaraz po Stephenie Hendrym, który zdobył tytuł mając 21 lat. Murphy rozpoczynając MŚ był na 48. miejscu w rankingu. Zagrał łącznie 7 meczy (2 w kwalifikacjach) .

Welsh Open...

Po wygraniu w MŚ awansował na 21. pozycję w rankingu. Rozpoczynał więc nowy sezon poza pierwszą szesnastką. Zakwalifikował się jednak automatycznie do wielu turniejów w sezonie 2005/2006 jako numer 2 (w przypadku MŚ jako numer 1). W trzech pierwszych turniejach sezonu doszedł do pierwszej szesnastki, przegrywając potem mecze ze Stuartem Binghamem, Neilem Robertsonem i Graemem Dottem. Lepiej pokazał się w Welsh Open, awansując do finału, gdzie uległ Stephenowi Lee.

Tylko ćwierćfinał...

W MŚ 2006 odpadł w ćwierćfinale po przegranej 7-13 z Peterem Ebdonem. Wcześniej udało mu się pokonać Jamesa Wattana i Steve'a Davisa.

Malta Cup 2007...

Po 22 miesiącach bez tytułu, Murphy zwyciężył w Malta Cup (4 stycznia 2007), pokonując w finale Ryana Daya 9-4. W następnym meczu, w Welsh Open, przeciwko Jamiemu Cope'owi wbił cztery brejki stupunktowe w kolejnych frejmach, stając się drugą osobą w historii, której się to udało (po Johnie Higginsie, który dokonał tego w finale GP w 2005 roku). W 2007 r. Murphy awansował jeszcze do półfinału Grand Prix, Northern Ireland Trophy i UK Championship.

Udany rok 2008

Rok 2008 może jednak uznać za bardziej udany. Udało mu się obronić tytuł w turnieju Malta Cup, wygrywając w finale z Kenem Dohertym 9-3 (w tym roku był to jednak turniej zaproszeniowy) i dotarł do finału China Open, gdzie po rozegraniu bardzo dobrego meczu przegrał ze Stephenem Maguirem 9-10.

Na Mistrzostwach Świata zaliczył wpadkę, przegrywając już w drugiej rundzie z Allisterem Carterem 4-13, ale odniósł za to sukces w prestiżowym UK Championship. Pokonał wówczas w finale Marco Fu 10-9, wbijając decydującą bilę w szczęśliwy sposób. Było to jego trzecie zwycięstwo w turnieju rankingowym.

"Magik" zatriumfował także w nierankingowym turnieju Paul Hunter Classic. W finale tych zawodów pokonał Marka Selby'ego 4-0.

Drugi finał Mistrzostw Świata i zwycięstwo w Premier League

W 2009 r. Shaun Murphy po raz drugi w karierze awansował do finału Mistrzostw Świata. Tym razem jednak musiał zadowolić się drugim miejscem po przegranej z Johnem Higginsem 9-18. Kilka miesięcy później Anglik dotarł do finału Premier League Snooker, w którym pokonał 7-3 Ronniego O'Sullivana. Rok później O'Sullivan wziął rewanż za tą porażkę, pokonując Murphy'ego w finale 7-1.

W 2009 r. Murphy awansował także do fazy półfinałowej Shanghai Masters i wygrał finałowy turniej cyklu World Series of Snooker, pokonując w finale Johna Higginsa 6-2.

Triumf w Wuxi Classic

W 2010 r. Murphy wygrał zaproszeniowy turniej Wuxi Classic. Prezentował wówczas bardzo dobrą formę, ale w meczu finałowym przegrywał 2-8 z Ding Junhuiem. Wydawało się wówczas, że zawody wygra gospodarz, jednak "Magik" zdołał odwrócić losy spotkania i wygrał 9-8. Po spotkaniu Shaun przyznał, że było to jedno z jego najlepszych zwycięstw w karierze.

Na Mistrzostwach Świata przegrał w ćwierćfinale z Allisterem Carterem 12-13. Awansował do półfinału UK Championship, gdzie przegrał również w decydującej partii z Markiem Williamsem.

Sukcesy w Players Tour Championship

Anglik wygrał także w 2010 r. turniej EPTC 2 (w finale pokonał Matthew Coucha 4-2) i dotarł do finału EPTC 5 (przegrał z Johnem Higginsem 2-4), co umożliwiło mu udział w turnieju finałowym rozegranym w marcu 2011 r. "Magik" wygrał te zawody, pokonując w finale Martina Goulda 4-0.

Udział w Mistrzostwach Świata zakończył na drugiej rundzie, przegrywając z Ronniem O'Sullivanem 10-13. Dotarł jednak do półfinału turniejów China Open i Australian Goldfields Open. Obecnie Shaun Murphy utrzymuje się w najlepszej ósemce światowego rankingu.

Obie rączki ćwiczyć proszę...

Murphy wprawnie posługuje się kijem dzięki nauce pobieranej od trenera Steve'a Presta, który pomógł mu także rozwinąć umiejętność zastosowania taktyki w grze. Murphy należy do nielicznej grupy graczy, którzy władają lewą ręką równie dobrze jak prawą.

"Czerwonowłosy" okazał się lepszy...

Anglik dotarł do półfinału MŚ 2007 po wygranej 13-12 z Matthew Stevensem w ćwierćfinale. Odpadł pokonany przez aktualnego wicemistrza świata Marka Selby'ego.

Chrześcijanin ze smutnymi wspomnieniami...

Murphy urodził się Northampton, ale obecnie mieszka w Rotherham wraz z żoną Claire, którą poznał...na czacie. Jest głęboko wierzącym Chrześcijaninem i zawsze modli się przed meczem w zaciszu swojej szatni.

Shaun miał trudne dzieciństwo. Z powodu zastraszania w szkole kontynuował naukę w domu. Poświęcając się snookerowi stracił kontakt z przyjaciółmi, co bardzo go smuciło. Podczas wakacji rodzinnych, pod wpływem przypadkowo spotkanej chrześcijańskiej rodziny, nawrócił się i mocno związał z Kościołem. Jakiś czas temu pokłócił się z ojcem i teraz ze sobą nie rozmawiają. Murphy twierdzi, że chciałby to zmienić.

Ameryka, golf i pianino...

Anglik trzykrotnie odwiedził Nowy Jork, jako że kocha Stany Zjednoczone. Ma też – poza snookerem – inne pasje, takie jak gra w golfa i na pianinie.

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2011

Autorzy: Notte i Mickey147

Dodaj komentarz Komentarze (53)
Murphy wygrał PTC 2011 KrYcHu (2012-02-06 09:43:41)

Murphy wygrał PTC 2011, dodajcie to do turniejów rankingowych http://en.wikipedia.org/wiki/Shaun_Murphy_%28snooker_player%29

Kurde... Villiotu (2011-12-19 20:33:06)

Wiecie co? Żeby oceniać kogoś po wyglądzie... "gra fajnie, ale nie lubię go bo jest gruby"- tolerancji się nauczcie ludzie! Tak samo ja mogę powiedzieć: "Nie lubię Ronniego, bo wygląda jak goblin"- i od razu rzuciliby się na mnie wszyscy, że jak mogę tak osądzać, przecież on gra świetnie itp. ale tutaj to nikt nie go obroni, bo przecież nie jest sławny. Bo przecież jest gruby. A gdyby grał murzyn? Też bylibyście takimi rasistami? Nie jest szczupła i wiem, jaki to ból, gdy ktoś cichaczem (ale jednak żebyś słyszał) naśmiewa się z ciebie: "o! patrzcie jaki grubas"- płakać się chce!!! NAUCZCIE SIĘ LUDZIE TOLERANCJI I OCENIANIA PO GRZE, A NIE WYGLĄDZIE! Nie każdy jest szczupły, ale każdy kto ma talent, ma prawo grać w snookera. Ale skoro według was snookerzysta musi być piękny, chudy ( do tego pierwszego nie zaliczam Ronniego), to proszę bardzo =.="

Go Shaun Go Murphy's No.1 Fan (2010-04-23 19:44:37)

Mój ulubiony snookerzysta. Ma świetne techniki i jako jedyny potrafi nadać białej bili taką wsteczną rotację, której żaden ze snookerzystów nie jest w stanie :) Ma największą skuteczność z gry z krzyżaka ze wszystkich. Go Shaun Go! Kibicuje mu co roku w Sheffield.

wwww Areko (2010-01-02 23:33:32)

Ja też go nie lubię, ale nie można go krytykować za wygląd i tym podobne rzeczy bo przecież to jego prywatna sprawa

Murphy/Robertson G. (2009-05-03 11:17:56)

MURPHY do domu! -,- to niesprawiedliwe! to Robertsonowi należy się ten finał i może nawet zwycięstwo w finale! mam nadzieję, że teraz w następnym sezonie Neil pokaże na co go stać ( ; a aktualnie stawiam na Higginsa. ;DD

bleeeee ;DD G. (2009-05-03 11:15:30)

do domu Murphy! jest niesprawiedliwy i nie umie grać. To Robertsonowi należy się finał i może nawet zwycięstwo! Miejmy nadzieję, że w następnym sezonie Robertson pokaże wszystkim, kto tutaj rządzi ( ; no a aktualnie stawiam na Higginsa ...

Do murphy w UKC modiko (2008-12-28 13:11:20)

Masz rację ale wykreśl z tego grona Murphego :)

Murphy 1 w UKC mxrev (2008-12-21 12:12:22)

życzę wygranej murphy-emu w UKC. co ma do rzeczy jak wygląda murphy? dla mnie tusk wygląda jak debil,a kopacz jak kretynka. a wy i tak na nich będziecie glosować. więc zostawcie wygląd w spokoju. Murphy gra z głową. a to ze ktoś nie umie pewnych rzeczy robić tak jak on to nie znaczy ze murphy zachowuje się niesportowo. dla mnie o'sullivan i murphy to 2 najlepszych graczy w snookera. aktualnie.

ja też go nie lubię Kapucyn (2008-09-30 14:00:14)

on i Ronnie są bardzo nietypowymi zawodnikami ale mimika rakiety jego dziwne zagrania i wielki humor a także życie poza stołem dużo bardziej pasuje mi niż małpulud i chodzący jak rycerz któremu zbroja się w kolanach nie zgina WIELKi GRUBY POTWÓR Z NORTHAMPTON precz ze snookerowymi Goliatami tak dla troszkę walnietych graczy GO RONNIE i cała walnięta młodziezy

Hanah Hanah (2008-07-30 20:05:42)

Zgadzam się z przedmówcami. Nie lubię Murphyego. Kibicuję wszystkim zawodnikom, którzy walczą fair./

Nie lubie cie Shaun !!! Anty O'Sa (2008-04-25 22:03:43)

Popieram cie via. Murphy wygląda jak małpolud a w dodatku jest złośliwy, a jego snooker jest usypiający

trudno. via (2008-04-25 17:39:54)

murphy ma po prostu szczescie i trche talentu. ale takiej malpy jak on to jeszzce nie widzialam. zachowuje sie niesportowo i tyle. nie lubie go.

Brawo!!! Ksys (2008-03-24 17:29:14)

Murphy jest najlepszy i na pewno wygra w China Open albo mistrzostwach swiata....

Shaun Hanah (2008-02-13 19:21:00)

Murphy ma na Malcie wyjkątkowe szczęście. Po raz drugi z rzędu wygrał ten turniej. Szkoda mi rewelacyjnie grających Dinga i Doherty'ego. Nadal nie mogę Murphyemu wybaczyć tego jak potraktował Maguiera!!!!! Ale mam nadzieję, że to Steven niedługo wygra jakiś turniej tak jak Northern Ireland Trophy

Wygląd i gra krzysio (2008-02-11 21:29:19)

Ja przyznaję,że jestem pod wrażeniem jego umiejętności.Co prawda jestem facetem i nie znam się na męskiej urodzie,jednak sportowiec z głową prosiaczka to w mojej opinii taka skrajność,że nigdy mu nie kibicuję.No chyba,że gra przeciwko Lee,albo Ebdonowi.Mimo,że nie zamula meczu i strzela naprawdę świetne długie.Bardzo cenię,ale...nie mogę się przełamać.Po prostu lubię,jak sportowiec się również prezentuje,ma polot,dowcip...po prostu Ronnie!

Gratki ;] Martaa (2008-02-11 19:07:27)

Brawo dla niego za wygranie Malta Cup.Co prawda nie jest moim ulubionym graczem, ale gratki ;))

Murphy Hanah (2008-01-19 21:01:55)

To smutne co napisałeś o dzieciństwie Murphyego. Ale pare lat temu źle potraktował Stephena Maguiera. Życzę mu, aby zrozumiał, iż ważniejsza od kariery jest przyjaźń

ładnie się prezentuje Dodda (2007-12-23 11:56:36)

Na początku nie lubiłam go za tą kredę, ale po poczytaniu trochę na jego temat zaczynam się do niego przekonywać:D A finał MŚ był naprawdę piękny. Chciałabym, żeby znów grał tak ofensywnie, jak kiedyś;)

notte fan (2007-11-24 17:35:38)

w 100% zgadzam sie z domino. To co tu piszesz jest wspaniałe!

Dziękuje Domino:) Notte (2007-08-25 13:21:16)

Dzięki za te gratulacje. To, że ktokolwiek docenia czyjeś starania jest największą nagrodą. Warto się wysilać :) Jeszcze raz dziękuję :)

GRATULACJE domino (2007-08-24 14:39:29)

Brawo Notte! Kolejna wspaniała biografia! Jest tu dużo informacji, o których nie wiedziałem! Przeczytałem wszystko i bardzo mi się podoba! Dużo ciekawostek z życia i dzieciństwa. Gratuluje i dziękuje :D

bajeczne długie zagrania Doris (2007-08-11 20:28:20)

Shaun ma najbajeczniejsze zagrania przez cały stół i bardzo lubię tego zawodnika. A w sięganiu po krzyżak nie ma Go co ze Stevensem porównywać bo jak wiadomo ten ostatni to "skrajny przypadek" nienawiści do wszelkich przyrządów.

Odczepcie sie od Shaun'a to spoko gość!!! Lith (2007-05-31 13:52:10)

Tak jak w tytule i zgadzam sie z "sylwiaczek" to naprawde spoko gość i to w jakim stylu wygral ze Stevens'em (to był mój ulubiony mecz a główie jego ostatnia sesja) to dla niego ogromny zastrzyk pewności siebie a jak pogratulował selbiemu awansu do finału pokazuje jaki jest wporzadku. To naprawde super zawdonik bardzo go lubie (jak zreszta wszystkich snookerzystów) i odczepcie sie od Shaun'a!!! Pozdrawiam wszystkich fanów Shaun'a Murphy'ego :)

Murphy najrzadziej sięga po krzyżak? JPS (2007-05-26 01:07:24)

To chyba oglądałem jakiś inny mecz ze Stevensem.

zgadzam się z pioll cx (2007-05-10 18:35:19)

naprawde

Jest OK PerEz (2007-05-10 09:47:07)

Szkoda, że nie dostał się do finału :-(

shaun spoko gość mateusz (2007-05-08 12:11:06)

shaun to spoko gosc - widzial ktos jak podziekowal selby'emu po polfinale? - piekne - zero zawisci czy zarozumialstwa(o ktore czesto sie go tu posadza) po prostu czysta sportowa rywalizacja. a to ze ma brzuszek;) - ma tez bajeczne techniki i za to jak gra chyba szanuje sie zawodnika - a nie za ladna buzke;) pozdro dla wszystkich obiektywnych

;);) Olka (2007-05-07 20:46:33)

ej, murphy jest fajny bardzo ;) a jego przydomek (ostatnio pan zapowiadający mecz z Slebym powiedział) to warior (?) że po polsku wlaczak przetłumaczyli ;)

Shaun Darek (2007-05-07 20:14:14)

Shaun jest chyba najlepszym mlodym zawodnikiem obecnie, ah te jego techniki :)

Murphy.... Wesoła (2007-05-06 14:09:17)

To jest mój mąż. P.S dobrze ze Selby z nim wygral bo mnie denerwowal P.S.2 ale skubany niezle snookery stawia, trudno z nich wycodzic P.S.3 nie wiedzialam ze on wygral Malta Cup, widocznie malo wiem o swoim mężu... P.S.4 Pozdrawiam wszystkich, buziaki :*

Niebobly Mol (2007-05-06 13:11:18)

Moim zdaniem to taki rasowy Baby face Killer... Nie rozumiem jednak tych komentarzy dotyczacych tuszy. Troche niepowazne.

Shaun Murphy snookiereczek (2007-05-04 09:44:35)

Ja uważam go obecnie za jednego z najlepszych snookerzystów :D... po tym jak wygrał przegrany ćwierćfinał ze Stevensem (któremu zresztą kibicowałem) polubiłem go bardziej niż jakiegokolwiek innego zawodnika :). Życzę mu z całego serca aby wygrał te MŚ :) Go Shaun, Go!! :D:D Pozdro :)

shaun murphy sylwiaczek (2007-05-03 22:37:21)

A co komu przeszkadza Jego tusza? Ludzie, popatrzcie na siebie i siebie krytykujcie!!! To totalny kretynizm, zazdrość, i nie wiem co jeszcze... Myślę, że wiele osób chciałoby osiągnąć to co On. Wrzućcie na luz i więcej tolerancji, przede wszystkim Ty, droga Aneczko!!!!!! A Shaun jest super wyluzowanym gościem o super technice a to ile waży kilogramów pozostawmy Jemu samemu, co komu do tego??? Pozdrawiam wszystkich snookerzystów!!!!!!

Odra Wodzisław fanatic mati (2007-05-01 19:22:43)

A ja go lubie widać ze loozak z niego! ;) i dlatego go lubie1 C'mon Shoun!

Sorry was pioll (2007-04-30 09:21:10)

no i co że ma nad wage myślę że on najmniej sięga po krzyżak

Shaun najlepszym zawodnikiem! Pernix (2007-04-28 10:09:18)

Wasze ataki na Shauna są kompletnie beznadziejne, to pokazuje że wszyscy tylko Ronnie Ronnie i boicie się iż Shaun może niedługo wygrywać co sie da. Zresztą pozycja w rankingu tez mówi wszystko. Ma świetnie techniki, chyba najlepsze. Wg mnie to jeszcze niejednokrotny Mistrz Świata. Człowiek z twarzą dziecka :) jest naprawde sympatyczny i widać ze chce coś wielkiego osiagnac. do boju Shaun! te mistrzostwa mogą byc twoje.

Nie znoszę faceta :) (2007-04-27 18:48:32)

Taki typowy cockney, po którym na pozór widać, że trzy klasy podstawówki to życiowy sukces tego pana:) Ale co jak co, grać potrafi:) Ktoś tu mówił o nadwadze Murphy'ego. To co powiecie o Stephenie Lee?:)

?? jerry (2007-04-21 08:57:09)

gdzie on wbił tego maxa??

Lubię Go Endrju (2007-04-10 00:21:10)

Nie jest moim idolem jak Stephen Hendry, ale to świetny i sympatyczny gracz, który jest moim zdaniem niedoceniany. Jego zwycięstwo w MŚ było absolutnie zasłużone, zagrał wtedy fantastycznie, a i potem parę razy się pokazał Pozdrawiam

fdsgsg Davio O'Sullivan (2007-03-19 22:09:22)

SPoko ziomek ma świetną technike ;)

Co do wypowiedzi weronika'i i aneczka'i... as 11 (2007-03-07 16:49:15)

... to ostatnio Shaun Murphy schudł i to wyraźnie. To jest chyba spowodowane ciężkimi treningami na siłowni. Słyszałem, że dużo trenował fizycznie. Efekty widać. Zaczoł grać lepiej. Dla mnie jest neutralny. Ani go nie lubię, ani go lubię.

weronika (2007-02-27 18:04:58)

zgadzam sie aneczka

murphy maciek17st@interia.pl (2007-02-08 21:38:15)

murphy sprawia troche wrażenie takiego wielkiego dzieciaka, no nie? ja mam do niego neutralny stosunek. kiedy gra z kimś kogo nie lubie, to oczywiście jemu kibicuję, ale kiedy gra np z Ronniem no to oczywiście że Ronniemu :) no ale co jak co, mistrzem świata jest..

troche gruby aneczka (2007-02-07 18:50:48)

czy ktos to zauwaył ze on ma nadwage. nic nie sugeruje ale jak sie gra w tak wspaniały sport jak snooker to powinien byc zawodnik chuby. no jak bedzie miał trudna bile i musi sie na stoł lekko połozyc to wtedy tewn stół no sie złamie. i ja go za ta nadwage nie lubie.

Przydomki: czarodziej Keythlin Xiv (2007-02-04 22:18:38)

jak dla mnie to tym obraża wszystkich czarodzieji zgadzam się z Vinnie'm karierowicz Nie cierpie go ---->oby złamał kij

jakos go nie lubie Vinnie (2007-02-04 22:16:24)

to typ cfaniaka, bardzo zarozumialy jak na moj gust, KARIEROWICZ - kiedys kiedy jego przciwnik sie spoznial (juz nie pamietam kto) to zadal od sedziego przyznania fream'a dla siebie... niecierpie go :?

bardzo go lubie jerry (2007-02-02 12:35:41)

i bede mu kibicował zawsze tylko mam teraz dylemat cwierćfinal murphy dott:):D:D:D ale jest plus jeden zajdzie do polfinalu

spoko sienia (2007-02-02 10:23:33)

trzymam kcikuki za niego w Malta cup 2007

aajj ten Shaun ! :) Luber (2007-01-31 19:36:37)

na prawde swietny snookerzysta.. ;] chociaz troche mu zawsze brakuje szczescia :( go Shaun go !

Jest OK Stefanek (2007-01-19 13:46:23)

Jak zdobywał mistrzostwo, to grał świetnie. A teraz też jest dobry.

SZCZERZE TO TEZ GO NIE LUBIE Daria:) (2007-01-03 14:49:50)

denerwuje mnie od zawsze, a od kiedy zostal mistrzem swiata rok temu to myslalam ze wykituje...ale coz kazdy ma swoje zdanie:)

bbbuuuuu Pezettah9 (2006-12-18 15:48:42)

mowiac 1 slowem - nienawidze go...

Lubie Murphego yoyo (2006-12-15 09:18:44)

Lubie go nie wiem czemu ale jest git